Prečítajte si, ktorí hokejisti pôjdu na Nemecký pohár

Slovenskí hokejisti do 20 rokov
Slovenskí hokejisti do 20 rokov Zdroj: TASR

Oproti pôvodnej širšej súpiske už v užšom výbere nefigurujú napríklad Jurčina, Spilar, Špirko, či Cingeľ.

Nový tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger spoločne s generálnym manažérom Róbertom Švehlom oznámili vo štvrtok konečnú nomináciu na Nemecký pohár (6.-8. novembra). Do Augsburgu na prvú akciu národného tímu v sezóne berú aj trio Michal Čajkovský, Martin Réway (obaja Sparta Praha) a Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec), tí však pre povinnosti v Lige majstrov odohrajú na turnaji iba dva zápasy.

Vo výbere sú zastúpené všetky generácie hokejistov - od mladých a menej skúsených až po chlapcov, ktorí v reprezentácii už niečo odohrali

Konečná nominácia zahŕňa 25 mien - dvoch brankárov, deväť obrancov a štrnásť útočníkov. Oproti pôvodnej širšej súpiske už v užšom výbere nefigurujú brankári Marcel Melicherčík a Michal Valent, iba medzi náhradníkmi je Tomáš Tomek, v tíme nie sú ani obrancovia Juraj Valach, Milan Jurčina, či útočníci Peter Cehlárik, Andrej Kudrna, Lukáš Cingeľ, Gabriel Spilar, Rastislav Špirko, Radoslav Tybor či Michael Vandas.

"Chceli sme zložiť vyvážený tím. Sú tam hráči z domácej súťaže, ale aj zahraničných líg. Rovnako sú vo výbere zastúpené všetky generácie hokejistov - od mladých a menej skúsených až po chlapcov, ktorí v reprezentácii už niečo odohrali. Pôvodne sme mali v pláne vziať 22 hráčov, ale pre povinnosti Martina Bakoša, Michala Čajkovekého a Martina Réwaya v Lige majstrov sme nominovali o troch korčuliarov viac. Spomínaná trojica odohrá len dva zápasy na turnaji. Prvú akciu chceme odohrať čo najkvalitnejšie a pôjde nám o čo najlepšie výsledky na nej," povedal pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) generálny manažér výberu Róbert Švehla.

Najskúsenejší Kukumberg

Cíger so Švehlom nemohli na turnaji počítať s viacerými hokejistami, ktorí bojkotujú národný tím a podpísali sa pod vyhlásenie, v ktorom žiadajú zmenu stanov zväzu a nové voľby prezidenta SZĽH podľa férových pravidiel. Najskúsenejším hráčom v tíme je Roman Kukumberg s 110 reprezentačnými štartmi. Útočník HK Hradec Králové spolu s centrom HC Pardubice Tomášom Marcinkom sú jedinými hráčmi v kádri, ktorí majú podpis pod vyhlásením, no nechali sa presvedčiť novým trénerom a generálnym manažérom, aby prišli reprezentovať.

Zraz nominovaných bude v utorok 3. novembra v popoludňajších hodinách v Bratislave a odchod do Augsburgu je naplánovaný na štvrtok ráno. Slováci sa v Augsburgu stretnú postupne s výbermi USA (v piatok 6. novembra o 16.00 h), domáceho Nemecka (sobota 7. novembra o 17.30) a Švajčiarska (nedeľa 8. novembra o 13.00).

Nominácia SR na Nemecký pohár 2015 (6.-8. novembra 2015) /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

brankári - Samuel Baroš (HKM Zvolen), Michal Dzubina (MHC Martin)
obrancovia - Martin Štajnoch (HC Dynamo Pardubice/ČR), Ján Brejčák (HC Davos/Švajč.), Michal Čajkovský (Sparta Praha/ČR), Peter Čerešňák (HC Vítkovice/ČR), Marek Ďaloga (Ak Bars Kazaň, Rus./KHL), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov/ČR), Oldřich Kotvan (HC Zlín/ČR), Patrik Luža (Slovan Bratislava/KHL), Eduard Šedivý (HC Košice)
útočníci - Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Marek Bartánus, (HC Košice), Martin Réway (Sparta Praha/ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Marcel Haščák (Energie Karlovy Vary/ČR), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Roman Kukumberg (HK Hradec Králové/ČR), Patrik Lušňák, Michel Miklík, Pavol Skalický, Andrej Šťastný (všetci Slovan Bratislava/KHL), Radovan Puliš (HKM Zvolen), Tomáš Marcinko (HC Pardubice/ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň/ČR).
náhradníci - Tomáš Tomek (MsHK Žilina), Tomáš Bokroš (HK Dynamo Pardubice/ČR), Milan Jurčina (Medveščak Záhreb, Chorv./KHL), Juraj Valach (Slovan Bratislava/KHL), Tomáš Hrnka (HC Košice), Juraj Majdan, Tomáš Zigo (obaja HC '05 Banská Bystrica)
realizačný tím - Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), MUDr. Milan Petro (lekár), Samuel Petráš (kustód), Michal Malina (masér), Martin Foltýn (fyzioterapeut), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (mediálny hovorca)
      
      Program Nemeckého pohára 2015:
      piatok 6. novembra
      16.00 Slovensko - USA

      19.30 Nemecko - Švajčiarsko
      sobota 7. novembra
      14.00 Švajčiarsko - USA
      17.30 Slovensko - Nemecko
      nedeľa 8. novembra
      13.00 Slovensko - Švajčiarsko

      16.30 Nemecko - USA

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti