O rozdelení peňazí za postup rozhodne Kozák s kapitánmi

Slovensko postúpilo na EURO 2016
Zdroj: TASR

Slovensko dostane za postup asi osem miliónov eur, ale iba tretina z tejto sumy pôjde reprezentantom.

Slovensko prvýkrát v histórii samostatnosti minulý týždeň postúpili na Majstrovstvá Európy, ktoré budú na budúci rok vo Francúzsku. Za náš úspech dostane Slovenský futbalový zväz peniaze od FIFA, ktoré sa rozdelia rovným dielom.

Šéf SFZ Ján Kováčik to považuje za historický úspech. „V priebehu kvalifikácie vznikol výborný kolektív. Trénerovi Jánovi Kozákovi sa podarilo urobiť jeden dobre hrajúci orchester," povedal v rozhovore pre oficiálny kanál SFZ na youtoube.

Ako sa podelia peniaze

Kováčik vysvetlil, že pred každou kvalifikáciu urobí zväz písomnú dohodu medzi hráčmi a realizačným tímom. A inak to nebolo ani v tomto prípade. Povedal, že predbežná suma na rozdelenie je osem miliónov eur.

„Tretinu dostanú hráči a realizačný tím, tretina pokryje náklady SFZ s pobytom vo Francúzsku a tretinu dáme do rozvoja futbalu," vysvetlil šéf slovenského futbalu.

Na otázku, kto bude rozhodovať o pridelení peňazí hráčom Kováčik vyhlásil, že to bude v kompetencií trénera Jána Kozáka a kapitánov Marka Hamšíka a Martina Škrtela.

Pokiaľ ide o sústredenie pred ME vo Francúzsku dodal, že náš tím sa bude pripravovať v stredisku vo Vichy.

Decembrový žreb ME

A koho by si Kováčik neželal z 1. koša? Určite by nechcel, aby chalani dostali Belgicko a nerád by bol keby to bolo Španielsko. „Želal by som si Francúzsko alebo Nemecko. Z tých ostatných košov je to už jedno," dodal.BRATISLAVA/zg, SFZ

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti