Šokujúci koniec Réwaya v Sparte! Preradili ho do béčka

Martin Réway
Martin Réway Zdroj: TASR

Slovenský reprezentant má opäť problémy. Dres Sparty si v najbližšej dobe neoblečie a to aj napriek tomu, že je najproduktívnejším hráčom českej extraligy.

Vedenie českého hokejového klubu HC Sparta Praha preradilo Martina Réwaya do kádra prvoligových Benátok nad Jizerou. Predstavitelia "rudých" sa k tomuto kroku odhodlali po tom, čo im 20-ročný útočník oznámil, že nechce ďalej hrať za Spartu. Réway je aktuálnym lídrom produktivity českej Tipsport extraligy, keď v úvodných 14 zápasoch sezóny nastrieľal päť gólov a pridal desať asistencií. Napriek tomu v pražskom tíme momentálne nie je. "Útočník Martin Réway bol dočasne preradený do kádra prvoligových Benátok nad Jizerou," uviedlo vedenie Sparty v oficiálnom vyhlásení na klubovej webstránke. "Hráč nám prostredníctvom svojho agenta oznámil, že nechce v tejto chvíli hrať za Spartu. Pôsobiť v našom klube by mala byť pre každého hráča česť, a pokiaľ je situácia takáto, nezostáva nám nič iné, než ho z kádra vyradiť. Vzhľadom na to, že u nás má platnú zmluvu, musí si uvedomiť prioritu pôsobenia v Sparte v rámci svojej aktuálnej hokejovej kariéry. A čo pre neho Sparta v jeho hokejovom živote urobila. Potom sa môžeme baviť o jeho prípadnom návrate do tímu."

Talentovaný krídelník má excentrickú povahu, podľa jeho agenta však prípadný prehrešok proti disciplíne súčasnú situáciu nevyvolal. "Jednoznačne nie, to by som chcel dôrazne vylúčiť," reagoval pre hokej.cz hráčov agent Michal Sivek zo spoločnosti Eurohockey Services. Podľa jeho vyjadrenia nebol kapitán bronzových medailistov z uplynulých MS hráčov do 20 rokov v Kanade, na ktorého má v zámorskej NHL práva Montreal, spokojný s vyťažením a priestorom na ľade. "Martin hokej miluje, chce hrať čo najviac.

V uplynulom období to tak ale necítil. Na základe jeho želania sme teda Spartu požiadali o možnosť výmeny do iného klubu. A to i s vedomím následkov, ktoré z toho mohli vzniknúť. Martin podľa svojich slov chce hrať oveľa viac, v Sparte tú podporu nevnímal. Klub zobral zámer na vedomie a hráča poslal do Benátok, na čo má samozrejme právo," dodal Sivek.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.