Meno dostal po legende Barcelony. Na MS v Katare sa predstaví aj zázračný Holanďan

simons.jpg

Hoci sa naplno etabloval medzi mužmi len prvú sezónu v kariére, stačilo to na to, aby si vyslúžil miesto v holandskej nominácii na svetový šampionát v Katare. Reč je o iba 19-ročnom Xavim Simonsovi. 

Ten svoj mimoriadny futbalový talent preukazoval od veľmi mladého veku. Simons od útleho detstva sníval, že sa stane profesionálnym futbalistom. Hlavným dôvodom bolo, že aj Xaviho otec Rogelio tiež hrával futbal.  

Už vo veku 12 rokov zaujal najväčšie kluby v Európe, keď ho sledovali zástupcovia Realu Madrid či Chelsea.

Hráva na pozícii stredopoliara a už v roku 2010, keď mal ešte len sedem rokov, prišiel do Barcelony, kde bol súčasťou slávnej akadémie katalánskeho veľkoklubu.

V klube pobudol až do roku 2019, kedy sa rozhodol zo Španielska odísť a pripojil sa k francúzskemu majstrovi Parížu Saint Germain, kde ako 16-ročný podpísal kontrakt na jeden milión eur ročne.

Takúto zmluvu v hlavnom meste Francúzska dostal ako tínedžer bez toho, aby odohral jediný zápas medzi seniormi. Tento fakt dokazuje, aký veľký potenciál v ňom topkluby vidia.

Veľké plány

Samotná Barcelona mala s mladíkom veľké plány, ale nakoniec sa nedohodli na predĺžení zmluvy a Simons dal prednosť PSG. Debut v mužstve z Parku princov absolvoval vo veku 17 rokov a tri mesiace v prípravnom zápase proti Sochaux.

Nastúpil v 74. minúte, keď vystriedal Juliana Draxlera a hneď ukázal svoje schopnosti, aj keď to bol pre neho prvý zápas medzi seniormi. Počas svojho pôsobenia u francúzskeho giganta odohral 11 zápasov.

Meno dostal po legende Barcelony

Jeho otec je fanúšikom Barcelony, a preto sa rozhodol dať svojmu synovi meno po legende a súčasnom trénerovi Blaugranas Xavim Hernandézovi. „Keď prišiel Xavi bol som u fyzioterapeuta. Keď som mu povedal, že sa volám Xavi, zasmial sa. Bolo to zábavné. On je mojím hrdinom,“ hovoril Simons.

Jeho hlavnou prednosťou je, že je tímovým hráčom. Rovnako ako Xavi Hernandéz aj on sa skôr snaží nájsť spoluhráča ako sám skórovať.

„Prihrávky sú pre mňa veľmi dôležité. Ak dám gól, som šťastný, ale ak skóruje môj spoluhráč, tak som takisto šťastný. Radšej prihrávam, pretože je to skvelé pre tím,“ hovoril Simons v roku 2017 podľa Sportmob.

Prečítajte si tiež:

V súčasnosti už Simons pôsobí v holandskom tíme PSV Eindhoven, kde v aktuálnej sezóne nastúpil v holandskej najvyššej súťaži do 14 zápasov, v ktorých zaznamenal osem gólov a tri asistencie. V Európskej lige si pripísal päť štartov a zaznamenal jeden presný zásah.

V seniorskej reprezentácii "Oranjes" sa na svetovom šampionáte predstaví premiérovo. Vzhľadom na to, že ide o prvú Simonsovu sezónu medzi seniormi, je možno jeho nominácia prekvapujúca.

Kým však pôsobil v Barcelone, mohol sa rozhodnúť reprezentovať aj Španielsko, čo sa nestalo a teraz už tento talent môžeme vidieť vo farbách jeho rodnej krajiny.

Raiola mu predpokladal skvelú budúcnosť

Simonsovým agentom bol slávny Mino Raiola, ktorý v roku 2017 o mladíkovi povedal: „Xavi je fantastický hráč s potenciálom a skvelou budúcnosťou.“

Predpokladá sa, že Raiola bol hlavným dôvodom odchodu Simonsa z Barcelony do PSG, pretože sa tento prestup uskutočnil krátko po tom, čo sa stal Holanďanovým agentom.

Prečítajte si tiež:

Mladík je veľmi populárny aj na sociálnych sieťach. Na svojom oficiálnom instagramovom účte má 4,2 milióna sledovateľov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti