Šport

Sagan opäť ukázal skromnosť: "Nie som hviezda"

Peter Sagan na ťave počas pretekov v Abu Dhabi.
Zdroj: TASR/AP

Stále ho teší, že vyhral MS, ale stále ostáva "nohami na zemi".

Peter Sagan sa po zisku titulu majstra sveta necíti ako superhviezda a v nasledujúcej sezóne bude bojovať na cestách s rovnakou mentalitou ako v tej uplynulej.

Aj ciele má takmer totožné, po jarných klasikách sa zameria na Tour, v auguste pribudnú olympijské hry v Rio de Janeiro.

Ďalší rok budem pretekať s rovnakou vášňou. Pretekárska mentalita sa nemení. Jediné, čo bude iné, je to, že budem jazdiť v krásnom drese

"Nie som hviezda. Hviezda môže byť herec alebo spevák. Lance Armstrong bol hviezda, poznali ho v cyklistike, ale aj mimo nej. Mňa poznajú možno v rámci cyklistiky. Musíte ostať nohami na zemi," povedal v rozhovore pre cyclingnews.com.

Dvadsaťpäťročný jazdec stajne Tinkoff-Saxo korunoval úspešnú sezónu suverénnym víťazstvom na majstrovstvách sveta a tak bude v roku 2016 nosiť prestížny dúhový dres.

"Možno, že s dúhovým dresom príde aj väčší tlak. Vyhrať majstrovstvá sveta bol skvelý pocit a som šťastný, že som šampión. Je to najlepší výsledok, v aký som dúfal. No aj ďalší rok budem pretekať s rovnakou vášňou. Pretekárska mentalita sa nemení. Jediné, čo bude iné, je to, že budem jazdiť v tomto krásnom drese," uviedol.


Peter Sagan sa spolu s celým tímom, v ktorom pôsobí aj jeho brat Juraj, Michael Kolář a ďalší krajan Erik Baška, momentálne pripravuje v chorvátskom meste Poreč. Po náročných týždňoch od zisku titulu si trochu vydýchol doma v Monaku a aj nasledujúce obdobie pojme trochu voľnejšie.

"Po MS to bolo šialené. Doma ma privítali ako hviezdu, čo bolo super, ale ja sa tak necítim. Následne som išiel do Abú Zabí a až potom sa to trochu upokojilo. Oddýchol som si v Monaku a dám si ešte asi dva tri týždne voľnejšie."

Budúca sezóna

Sagan prezradil aj plány na nasledujúcu sezónu, v ktorej bude mať takmer rovnaké ciele ako v tej predošlej.

"Môj program bude viac-menej rovnaký ako tento rok. Začnem v Argentíne na Okolo San Luis, potom to bude Miláno-San Remo, Okolo Flámska, Paríž - Roubaix a potom Tour. Hlavné bude Roubaix, ale zameriam sa na všetky klasiky. V tejto sezóne som nebol príliš spokojný s jarnou časťou, no získal som viac skúseností," dodal.

POREČ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti