Barcelona v Ligue 1? Francúzi sú na to pripravení

Na archívnej snímke fanúšikovia Barcelony vešajú katalánsku zástavu pred futbalovým zápasom ich klubu.
Zdroj: TASR/AP

Najnovšie sa k situácii okolo katalánskeho klubu vyjadril francúzsky premiér Manuel Valls.

Separatistické chúťky Katalánska môžu ovplyvniť aj jeden z najznámejších futbalových klubov na svete - FC Barcelona. Ten by v najhoršom prípade mohol odísť zo španielskej La Ligy.

K možnému odchodu sa vyjadril aj šéf ligy Javier Tebas, ktorý nie je touto myšlienkou veľmi nadšený. „Ak sa Španielsko rozdelí, rozdelí sa aj La Liga. Dúfajme, že nevznikne takáto absurdná situácia," napísal pred mesiacom na sociálnej sieti.

Zároveň sa podľa portálu independent.co.uk uvažuje o prípadnom pripojení klubu do francúzskej najvyššej súťaži Ligue 1.

Teraz sa pre politický magazín Challenges k celej situácii vyjadril aj francúzsky premiér Manuel Valls. Ten je mimochodom obrovský fanúšik Barcelony. Podľa neho je podobný prípad v najvyššej francúzskej futbalovej súťaži aj AS Monako.

„Monako môže hrať v Ligue One, tak prečo nie Barcelona," položil Valls rečnícku otázku. Vyzerá to tak, že Francúzi sú na prípadný príchod katalánskeho klubu už pripravení.

Zatiaľ však Barcelona ostáva v španielskej súťaži a v sobotu (31.10.) zavíta do madridského Getafe. Zápas si môžete pozrieť na stanici Dajto. Priamy prenos sa začína o 20.25 hod. Stream nájdete aj na našej stránke tvnoviny.sk.PARÍŽ/tvnoviny.sk, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti