Petra Vlhová odpálila sezónu tretím miestom v Levi. Úvodný slalom pre Shiffrinovú

Petra Vlhová odpálila sezónu tretím miestom v Levi. Úvodný slalom pre Shiffrinovú
Petra počas prvého kola Zdroj: Profimedia.sk

V sobotu sme po dlhých mesiacoch mohli opäť v akcii videť Petru Vlhovú. Slalomom vo fínskom Levi odštartovala sezóna alpského lyžovania a práve na tomto kopci Vlhová triumfovala už celkovo päťkrát. To že jej kopec sedí chcela nepochybne potvrdiť aj v dnešnom úvodnom zápolení novej sezóny. Na štarte boli aj jej najväčšie slalomové rivalky Mikaela Shiffrinová a Katharina Liensbergerová.

1. kolo:

Petra vybehla na trať ako piata a zaznamenala solídny čas, ktorým sa zaradila na druhé priebežné miesto so stratou 0,57 sekundy na vedúcu Nemku Lenu Dürrovú, ktorá zajazdila prekavujúco skvelé prvé kolo. Petru následne ešte o dve stotiny sekundy prekonala aj jej najväčšia vyzývateľka v boji o malý i veľký glóbus Mikaela Shiffrinová. Slovenská lyžiarka tak držala po prvých pätnástich pretekárkach tretie miesto, z ktorého ju ešte o jedno nižšie posunula v druhej vlne Švédka Anna Swennová Larssonová.

Na kopci vo fínskom stredisku robila lyžiarkam problém v hornej pasáži trate hmla. Vlhovej chýbala dynamika, no neurobila výraznú chybu. Tej sa naopak nevyhla Michelle Gisinová zo Švajčiarska, ktorá 1. kolo nedokončila, rovnako aj Američanka Paula Moltzanová, ktorú zastavil špicar. 

"Mohlo to byť lepšie, ale som rada, že preteky sa začali, a že to mám za sebou. Musím sa pozrieť, kde som bola pomalšia a budem sa to snažiť vylepšiť," povedala slovenská lyžiarka pre JOJ Šport.

Prečítajte si tiež:

2. kolo:

V druhom kole, ktoré postavil jej tréner Mauro Pini, ukázala Petra zlepšený výkon, ktorý jej stačil na posun na tretie miesto. Z pódia vytlačila Nemku Lenu Dürrovú, ktorá zajazdila výrazne horší čas ako v prvom kole a počas celej jazdy nevyzerala v dobrej pohode. Na Larssonovú to Petre nestačilo o štyri stotiny sekundy. Vyhrala Mikaela Shiffrinová, ktorá zajazdila fantastické druhé kolo a Petru porazila o dvadsať stotín sekundy. Američanka si vo fínskom stredisku pripísala piaty triumf, čím dorovnala Slovenku.

Zároveň zaznamenala 75. víťazstvo v SP a prekonala rekord Lindsey Vonnovej v počte pódiových umiestnení v jednej disciplíne. Pre Shiffrinovú to bol 48. slalomový triumf. "V úvode sezóny sa na svahu cítim výborne, lyže mi dnes išli perfektne. V porovnaní s minulou sezónou som v mojom tíme urobila zmeny a zatiaľ sa to vypláca. V druhom kole som bola silná, chytila som dobré tempo aj rytmus," povedala Američanka pre oficiálnu webovú stránku Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

"Som spokojná, nie je to ľahké lyžovať v takejto konkurencii. Som rada, že som sa posunula o jednu priečku. Je to veľmi vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Chcem si teraz oddýchnuť pred zajtrajšími pretekmi," uviedla pre JOJ Šport Vlhová, ktorá si vybojovala už 58. pódiové umiestnenie.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti