VIDEO: V otváracom zápase MS to na tribúne zaiskrilo. Fanúšik Ekvádoru týmto gestom nahneval Katarčana

VIDEO: V otváracom zápase MS to na tribúne zaiskrilo. Fanúšik Ekvádoru týmto gestom nahneval Katarčana
Na snímke hráči oboch tímov sú nastúpení pred úvodným zápasom A-skupiny MS vo futbale 2022. Zdroj: TASR/AP - Hassan Ammar

Majstrovstvá sveta vo futbale v nedeľu odštartovali úvodným zápasom medzi domácim Katarom a Ekvádorom. Juhoamerický tím potvrdil úlohu favorita a zvíťazil 2:0. Najväčšou mierou sa o to zaslúžil ekvádorský kapitán Enner Valencia, ktorý zaznamenal oba góly svojho tímu.

Katar vstúpil do turnaja ako jediný nováčik na majstrovstvách sveta a očakávania verejnosti v arabskej krajine boli veľké. Štadión Al Bajt, na ktorom sa konalo otváracie stretnutie bol slušne zaplnený a v hľadisku sa nachádzali priaznivci oboch tímov.

Prečítajte si tiež:

Konflikt medzi fanúšikmi

O zaujímavý moment sa postaral fanúšik Ekvádoru, ktorý sa dostal do konfliktu s priaznivcom Kataru. Kameňom úrazu bolo, že fanúšik Ekvádoru po prvom góle, ktorý pre ofsajd neplatil, ukázal smerom ku Katarčanovi gesto, ktoré malo naznačovať údajné podplácanie zo strany Kataru. Toho táto skutočnosť nenechala chladným a smerom k Ekvádorčanovi sa ohradili, keď mu povedali, aby „držal hubu a sedel“.

Na videu zverejnenom na Twitteri je vidieť, ako fanúšik oblečený v národnom drese Ekvádoru stojí a ukazuje v dave katarských priaznivcov. Keď mladík urobil gesto smerom ku  katarskému fanúšikovi, ten sa voči jeho konaniu ohradil.

Video, ktoré sa na sociálnej sieti stalo veľmi populárnym, zrejme ukazuje ako domáci priaznivci dávajú najavo ekvádorskému fanúšikovi, aby si sadol a bol ticho. Následne sa ostatní prítomní snažia situáciu upokojiť.

Nakoniec boli všetci v dobrej nálade

Zdá sa, že snaha o zmiernenie napätia zabrala, keďže nasledujúce video ukazuje, že po skončení zápasu boli všetci v dobrej nálade.

Fanúšik Ekvádoru sedel medzi Katarčanmi a povedal, že „vášeň niekedy ľudí vzruší.“ Následne dodal: „Stretávame sa kvôli športu, šport ľudí spája. Sme k sebe veľmi priateľskí a Kataru želám všetko najlepšie.“

V druhom zápase A-skupiny Katar nastúpi proti Senegalu a Ekvádor vyzve Holandsko.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti