Dlhoročná opora Realu Madrid v Grécku nenaplnila očakávania. Má nadváhu a klub sa ho chce zbaviť

Dlhoročná opora Realu Madrid v Grécku nenaplnila očakávania. Má nadváhu a klub sa ho chce zbaviť
Na snímke sprava brazílsky futbalista Marcelo a majiteľ gréckeho futbalového tímu Olympiakos CF Evangelos Marinakis. Zdroj: TASR/AP - Thanassis Stavrakis

Po tom, čo sa Brazílčan Marcelo po minulej sezóne rozlúčil s Realom Madrid, sa rozhodol ostať na starom kontinente a upísal sa gréckemu Olympiakosu Pireus. Ikona Realu opustila hlavné mesto Španielska pre zranenia a stúpajúci vek, keďže už v Madride nemal stabilné miesto.

Dalo sa očakávať, že krajný obranca zamieri do americkej MLS alebo do Perzského zálivu či do rodnej Brazílie. Nakoniec sa však nič z uvedeného nestalo a Marcelo zakotvil v Olympiakose. Súper Slovana Bratislava v predkolách európskych súťaží ho zobral ako voľného hráča, ale teraz toto rozhodnutie ľutuje.

Problémom je nedostatočná kondícia a nadváha

Grécky novinár Kostas Nikolakopoulos uvádza, že klub sa chce Marcela zbaviť už v januári. Aj keď Marcelo prichádzal medzi červeno-bielych ako veľká posila, tieto očakávania vôbec nenapĺňa. V domácej súťaži odohral len dva zápasy, do ktorých naskakoval z lavičky a celkovo v nich strávil na trávniku len 40 minút.

Oveľa viac toho neodohral ani v Európskej lige, v ktorej sa objavil len v troch stretnutiach, vždy ako striedajúci hráč. Takáto minimálna vyťaženosť je podľa novinára spôsobená slabou kondíciou Marcela, ktorý má očividne nadváhu. To je ďalším dôvodom, prečo sa mu Olympiakos snaží nájsť nové pôsobisko čo najskôr.

Mohol by byť záujem

V podobnej situácii sa v Pireu nachádza aj ďalší známy hráč Šime Vrsaljko, ktorý podobne ako Marcelo nenapĺňa očakávania klubu. Podstatný je aj fakt, že táto dvojica je najlepšie zarábajúcou v tíme.

Otázkou však ostáva, kto by o túto dvojicu mohol mať záujem. V prípade Chorváta sa zatiaľ neobjavili žiadni záujemcovia. Brazílčan je z tohto pohľadu v lepšej situácii. Má dobré meno, ktoré si urobil aj na medzinárodnej úrovni, čo by pri hľadaní nového angažmánu mohlo pomôcť.

O Marcela by sa mohol zaujímať Besiktas Istanbul alebo čerstvý šampión MLS Los Angeles, kde prednedávnom prestúpil aj bývalý Marcelov spoluhráč z Realu Gareth Bale.

Pozrite si ako privítali fanúšikovia Olympiakosu Marcela po jeho prestupe do klubu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti