Trenčín podľahol Piešťanom, Handzuš dal premiérový gól

Trenčan Michal Hlinka (vľavo) a hráč Piešťan Marcel Holovič.
Zdroj: TASR/AP

V 55. sekunde poslal Baranov do predĺženia so Zvolenom, v ktorom jeho zásluhou vyhrali.

Líder hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen prehral v nedeľňajšom pohronskom derby s Banskou Bystricou 3:4 po samostatných nájazdoch a jeho náskok na čele tabuľky pred druhou Nitrou sa stenčil na päť bodov. Ústrednou postavou duelu bol Michal Handzuš, skúsený útočník "baranov" poslal svojím gólom 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri power play duel do predĺženia a v rozstrele svojím premeneným nájazdom rozhodol o triumfe hostí.

Majster z Košíc aj po trénerskej zmene pokračuje v nevyrovnaných výkonoch. V 18. kole si vylámal zuby na skvelom brankárovi Patrikovi Romančíkovi a na ľade Skalice podľahol 0:1. Jediný gól domácich Záhorákov, ktorí sa tak odpútali z poslednej priečky, strelil v 49. minúte Lukáš Klíma. Na 10. miesto klesla Žilina, ktorá doma prehrala s Nitrou 3:4.

Zdroj: TASR

Tipsport Liga - 18. kolo:

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Hlinka, 45. Jakúbek  – 36. Tomčák, 50. Šimíček, 58. Kučera. Rozhodovali: D. Konc - Návratek, Stancel, vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1313 divákov.

HKM Zvolen - HC'05 iClinic B. Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 23. Obdržálek, 24. Brabenec, 54. Krejčí - 33. Zigo, 40. Kytnár, 60. Handzuš, rozh. sam. nájazd Handzuš. Rozhodcovia Kubuš, Stano - Šefčík, J. Tvrdoň, vylúčení 3:2, navyše Lunter 5+DKZ za napadnutie zozadu, Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky 3:1, v oslabení 0:0, zmeny: od 22. min bez Habšudu (Zvolen), 3420 divákov.

HK 36 Skalica - HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. Klíma. Rozhodovali: Konc - Junek, Výleta, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 839 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Ježek, 23. Róbert Huna, 41. Konečný  – 7., 53. Laliberté, 24. H. Ručkay, 30. Milam. Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gava, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1112 divákov.

HK Poprad - MHC Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 28., 56. B. Rapáč, 9. Hvila, 46. R. Rapáč.   Rozhodovali: Lokšík, Novák - Jobbágy, Korba, vylúčení: 10:8, navyše: Kasík  - Kabáč 10 minút obaja nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1096 divákov