Pri tejto ďakovačke Handzušovi vám bude behať mráz po chrbte

Ďakovačka Michalovi Handzušovi za víťazstvo nad Zvolenom.
Zdroj: čitateľ TVNOVINY.sk

V derby so Zvolenom sa mu podarilo vyrovnať a v nájazdoch zabezpečiť výhru.

Pod Pustým odchádzali diváci z derby so zážitkom. Aj keď sa návšteva sezóny musela zmieriť s prehrou Zvolenčanov po samostatných nájazdoch (3:4 sn), zložila gavaliersku poklonu víťaznej tvrdohlavosti banskobystrických 'baranov'. Zápasy o hokejové Pohronie nesú vždy zo sebou pečať výnimočnosti, len si treba vybrať hrozienka na koláči, aký upiekli obe mužstvá.

Je to silný hráč v osobných súbojoch a pred bránkou, s takmer dvoma metrami a 100 kg vždy strhne na seba pozornosť a ťažko ho dôsledne ustrážiť

Najviac sa po zápase skloňovalo meno Michala Handzuša. "Takýto zápas potreboval on, potrebovali sme ho aj my," nešetril chválou tréner Országh. "Michal je veľkým lídrom na ľade i v kabíne, aj v predchádzajúcich zápasoch mal veľa možností, zo zápasu na zápas sa zlepšuje a ako správny líder potiahol celé mužstvo."

Postavu Michala Handzuša rešpektuje aj súper, a to napriek tomu, že proti Zvolenu strelil len prvý sezónny gól. Obranca Daniel Krejčí, ktorý patril zo Zvolenčanov medzi najlepších, strelil gól a oproti Handzušovi bol v mínuse pri nepremenenom samostatnom nájazde, Handzuša vykreslil slovami: "On je hráč s obrovskými skúsenosťami, silný v osobných súbojoch a pred bránkou, s takmer dvoma metrami a sto kilami, vždy strhne na seba pozornosť a ťažko ho dôsledne ustrážiť."

Bystričania sa Michalovi za jeho heorický výkon poďakovali tak, ako sa patrí. Čitateľ www.tvnovny.sk Ján Mazúch nám poskytol video, ktoré nakrútil počas standing ovation na zvolenskom štadióne. Skúsený útočník "baranov" poslal svojím gólom 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri power play duel do predĺženia a v rozstrele svojím premeneným nájazdom rozhodol o triumfe hostí.