Hokejový odborník prirovnal Slafkovského ku kanadskej legende. V tomto ohľade je lepší ako Jágr

Hokejový odborník prirovnal Slafkovského ku kanadskej legende. V tomto ohľade je lepší ako Jágr
Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský vstúpil do NHL pomerne slušne. Posledná draftová jednotka nastupuje za Montreal Canadiens pravidelne, avšak zväčša vo štvrtom útoku. V úvode sezóny rodák z Košíc nedostával priestor ani v presilových hrách, čo sa v posledných zápasoch zmenilo. Tréner Montrealu Martin St. Louis však stále ponecháva Slováka vo štvrtom útoku.

V najbližšom zápase by však mohol dostať viac priestoru, pretože je pravdepodobné, že Slafkovský zaujme miesto v druhej formácii, v ktorej by mal nahradiť zraneného Mika Hoffmana.
Robustný krídelník si už začína zvykať na hru v najlepšej lige na svete.

Prečítajte si tiež:

Nie je jednoduché vo veku 18 rokov naskočiť hneď do profiligy bez toho, aby hráč mal pred tým skúsenosť so zámorským klziskom. Slafkovský však dokazuje, že v jeho prípade to až taký problém nebude.

Lepší ako Jágr?

V posledných zápasoch už Slovák začal viac využívať svoje robustné telo na pokrytie puku, čo je jeho veľkou devízou. Uznávaný skaut Grant McCagg, ktorý dva roky pôsobil v organizácii Montrealu, uverejnil na twítri video zo zápasu Canadiens proti Columbusu, v ktorom sa zameral na hru draftovej jednotky.

„Jediný hráč, na ktorého si spomeniem s porovnateľným krytím puku ako má Slafkovský bol Eric Lindros. Dokonca ani Jaromír Jágr nebol tak fyzicky dominantný do svojich 20 rokoch. Slaf bude ideálnym spoluhráčom do elitnej formácie ku Colevi Caufieldovi a Nickovi Suzukimu, keď bude pripravený,“ napísal McCagg a priložil aj video s akciami slovenského hokejistu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti