Vzor pre ostatných. Japonci po otváracom zápase MS zostali na tribúnach zbierať odpadky

Vzor pre ostatných. Japonci po otváracom zápase MS zostali na tribúnach zbierať odpadky
Japonskí fanúšikovia. Zdroj: Profimedia.sk

Futbalové majstrovstvá sveta v Katare majú za sebou úvodné zápasy, v ktorých nebola núdza o zaujímavé momenty. Tie sa neodohrávajú len na trávniku, ale aj mimo hracej plochy.

O jeden z nich sa postarali japonskí priaznivci, hoci v akcii neboli ich miláčikovia. Otvárací zápas šampionátu totiž zaobstarali výbery Kataru a Ekvádora. Japonci zostali na tribúne, aby upratali a pozbierali odpadky, ktoré ostali po odchode fanúšikov.

Je to o to zaujímavejšie, že v stretnutí sa nepredstavili hráči Japonska, ktorých vstup do turnaja ešte len čaká. Po skončení zápasu Japonci pozbierali fľaše a obaly od jedla, ktoré ostali na sedadlách.

Prečítajte si tiež:

Japonci sa podobne zachovali aj v Rusku

Situáciu zaznamenal bahrajnský influencer Omar Al-Farroq a zverejnil na Instagrame. Keď sa Japoncov spýtal, čo ich prinútilo pozbierať odpadky odpovedali: „Sme Japonci, nenechávame za sebou odpadky a rešpektujeme toto miesto.“

Okrem toho japonskí fanúšikovia zodvihli katarské a ekvádorské vlajky, ktoré boli na zemi a povedali, že tieto dva symboly „vzbudzujú rešpekt.“

Nestalo sa prvýkrát, že sa Japonci na medzinárodnom podujatí zachovali ohľaduplne. Na majstrovstvách sveta v Rusku v roku 2018 urobili to isté. Po prehre s Belgickom 2:3 po penaltovom rozstrele ostali zbierať odpadky a čistiť sedadlá v Rostov Aréne.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti