Prečo sa v Katare nadstavuje toľko času? FIFA presadzuje novú taktiku

Prečo sa v Katare nadstavuje toľko času? FIFA presadzuje novú taktiku
Po prvom polčase zápasu Anglicko - Irán sa nadstavovalo až 14 minút Zdroj: Profimedia.sk

Máme za sebou prvé dva hracie dni svetového šampionátu v Katare a nejedného futbalového fanúšika dozaista zaskočili enormné množstvá času, ktoré rozhodcovia nadstavujú na konci polčasov. Veď v štyroch doterajších zápasoch sa dokopy nadstavilo neuveriteľných 63 minút a 57 sekúnd, v priemere teda takmer osem minút na polčas. Prečo je tomu tak?

The Athletic informoval, že FIFA sa takýmto spôsobom snaží zakročiť proti množstvám zdržovania a simulovania. Hráči takými spôsobmi zvyčajne „zabijú“ viac času, ako sa následne zvykne štandardne nadstaviť, nehovoriac o novom systéme VAR, ktorý je ďalším faktorom citeľne zdržiavajúcim hru. FIFA je odhodlaná trvalo presadiť dlhšie nadstavenia času, aby bola lopta skutočne v hre 90 minút a hráči by tak boli odradení od zdržiavania, čo by v konečnom dôsledku spravilo zápasy atraktívnejšie.

Predseda rozhodcovského zboru FIFA, legendárny taliansky arbiter Pierluigi Collina, sa dokonca pred začiatkom majstrovstiev sveta nechal počuť, že fanúšikovia by si mali začať zvykať na zápasy dlhé približne 100 minút. V Katare dokonca očakáva bežné množstvá nadstaveného času okolo siedmich až ôsmich minút po každom polčase.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti