Talentovaný slovenský boxer má za sebou strastiplný príbeh. Sústredí sa na jediný cieľ

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kristián Daniel je meno, o ktorom ešte zrejme budeme počuť. Z jednoduchých pomerov to dotiahol až do najslávnejšieho gymu. V boxe chce dokázať to, čo sa podarilo Saganovi v cyklistike či Vlhovej v lyžovaní.

S ambicióznou myšlienkou talentovaný boxer z Holíča vstáva, trénuje a aj zaspáva. Zisk najcenejších opaskov sveta je však len cieľ na jeho výnimočnej aj strastiplnej ceste. Kristián Daniel vyrastal v najchudobnejšej časti mesta. S boxom sa zoznámil na ulici a jeho začiatky neboli vôbec jednoduché.

Keď mal 11 rokov, dostal sa na prvý boxerský tréning. O tri týždne neskôr už mal aj premiérový zápas. Talentovaný pästiar následne v ringu odboxoval asi dvesto amatérskych duelov, z ktorých drvivú väčšinu ovládol a stal sa viacnásobným majstrom Slovenska. Z reprezentácie ho napokon vyhodili.

Prečítajte si tiež:

Po životnej lekcii reštartoval svoju kariéru. Z Holíča si to namieril rovno do USA. Dostať sa do gymu k Mayweatherovi chce buď peniaze, kontakty, alebo obrovskú guráž, ktorú Slovák mal.

Kristianovi Danielovi sa tak otvoril nový svet a aj profesionálny ring v zámorí. Po troch zápasoh má na konte tri výhry a tri knokauty.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti