Kukumberg porušil podmienku, vodičák nedostane

Roman Kukumberg (vpravo) počas pojednávania v Justičnom paláci (31. januára 2014)
Zdroj: TASR

Telefonoval koncom júla z mobilu počas jazdy autom, vodičák dostane až o štyri mesiace.

Hokejový reprezentant Roman Kukumberg porušil podmienku, na ktorú ho za jazdu pod vplyvom alkoholu odsúdil v júni minulého roka Okresný súd Bratislava I. Rozhodol tak dnes sudca Okresného súdu Bratislava I.

"Okresný súd Bratislava I rozhodol tak, že vyslovil, že odsúdený sa v skúšobnej dobe podmienečného upustenia zvyšku trestu zákazu činnosti neosvedčil. Odsúdený sa počas skúšobnej doby dopustil priestupku na úseku cestnej premávky (telefonoval koncom júla z mobilu počas jazdy autom - poznámka TASR). Proti uzneseniu o neosvedčení sa odsúdeného je prípustná sťažnosť do troch dní odo dňa oznámenia rozhodnutia," uviedol v stredu hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Znamená to, že útočník českého klubu HK Hradec Králové v prípade právoplatnosti rozsudku bude bez vodičského preukazu ďalšie približne štyri mesiace. Kukumberg sa na stredajšom pojednávaní pre reprezentačné povinnosti nezúčastnil a zastupoval ho jeho obhajca.

Kukumbergovi, ktorý v októbri 2013 ešte ako hráč Slovana Bratislava jazdil pod vplyvom alkoholu, vrátil pôvodne v júni 2014 Okresný súd Bratislava I podmienečne po ôsmich mesiacoch vodičský preukaz.

Sudca nižšieho bratislavského súdu podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti riadiť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu a vyhovel tak čiastočne návrhu obhajcu hokejistu. Skúšobná doba pre Kukumberga bola 12 mesiacov, obhajoba žiadala päťmesačnú skúšobnú lehotu. Rozsudok bol právoplatný, keďže prokurátorka aj Kukumbergov obhajca sa vzdali práva odvolať sa na Krajský súd v Bratislave.

Kukumberg jazdil pod vplyvom alkoholu 10. októbra 2013 nadránom po víťaznom zápase KHL s Magnitogorskom. Vedenie Slovana Bratislava ho potrestalo následne jednozápasovým dištancom a finančnou pokutou.

"Policajti Obvodného oddelenia Bratislava Staré Mesto-stred počas bežného výkonu služby zastavili a kontrolovali na Vajanského nábreží 33-ročného vodiča vozidla Toyota Land Cruiser. Vodičovi bola nameraná hodnota 0,56 mg/l alkoholu. Následne ho eskortovali na príslušné policajné oddelenie, kde s ním vykonali potrebné procesné úkony," povedala v októbri 2013 bratislavská krajská hovorkyňa Tatiana Kurucová.

V súčasnosti sa Kukumberg pripravuje v Bratislave so slovenskou reprezentáciou na nadchádzajúci Nemecký pohár v Augsburgu (6.-8. novembra).BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti