Šport

Ďalší škandál v atletike! Po dopingu je to korupcia

Prezident IAAF Lamine Diack na archívnej snímke.
Zdroj: TASR/AP

Vraj Diack dostal úplatky za to, že bránil odhaleniu dopingu ruských športovcov.

Francúzske úrady začali vyšetrovanie bývalého prezidenta Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) Lamine Diacka z korupcie.

Senegalského rodáka vyšetrujú spolu s jeho právnym poradcom Abilom Cissem. Nemenovaný zdroj informoval agentúru Reuters pod podmienkou anonymity.

Podľa francúzskej televízie iTELE je vyšetrovanie zamerané na podozrenie, že Diack dostal úplatky za to, že bránil odhaleniu dopingu ruských športovcov. Bývalý skokan do diaľky sa narodil v roku 1933 a IAAF viedol od roku 1999.

Informácie francúzskych médií už potvrdilo aj vedenie IAAF, ktoré uviedlo, že jeho hlavné sídlo v Monte Carle prehľadala polícia.

"IAAF potvrdzuje, že vychádzajúc z nezávislých vyšetrovaní Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) a vlastnej Etickej komisie ohľadom porušenia antidopingových pravidiel a predpisov, začala vyšetrovanie aj francúzska polícia. IAAF plne spolupracuje so všetkými vyšetrovateľmi ako tomu bolo od začiatku procesu. Polícia v utorok navštívila sídlo IAAF, aby vykonala vypočúvania a sprístupnila sa jej dokumentácia. IAAF v tejto dobe nebude situáciu ďalej komentovať," uvádza sa vo vyhlásení organizácie.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti