Gáborík prehovoril o streleckých "suchotách"

Marian Gáborík.
Zdroj: TV Markíza

Tréner Kings Darryl Sutter je presvedčený, že jeho kanonier sa čoskoro rozbehne.

hokejista Marián Gáborík sa v doterajšom priebehu základnej časti NHL strelecky trápi. Hoci je krídelník Los Angeles Kings na ľade aktívny a často sa dostáva do dobrých príležitostí, v 12 zápasoch prebiehajúcej sezóny si pripísal na konto iba jeden gól a asistenciu.

Ide o maličkosti, ak sa daria tie, potom príde aj to ostatné

Jeho ofenzívna aktivita sa prejavila najmä v uplynulých dvoch zápasoch proti St. Louis Blues a Chicagu Blackhawks, keď dokázal ohroziť súperových brankárov zhodne päťkrát. "Doteraz som toľko striel nemal, takže bolo pre mňa dobré, že teraz mi to už išlo. No musím viac pomáhať tímu, to je to hlavné," uviedol Gáborík pre zámorské médiá.

"Zápasy vyhrávajú góly. Samozrejme sa mi nepáči moja produktivita. Musím sa zlepšiť, ide o maličkosti, ak sa daria tie, potom príde aj to ostatné," pokračoval 33-ročný útočník, ktorý aktuálne ťahá sériu siedmich stretnutí bez streleného gólu.

Gáborík sa po slabších výkonoch prepadol z elitnej lajny s Anže Kopitarom do tretej formácie, kde nastupuje spolu s Nickom Shoreom a Trevorom Lewisom. "Je jedno s kým hrám, musím sa vrátiť ku svojej hre, pozdvihnúť ju na úroveň, na akej má byť. A je jedno v akej pozícii budem nastupovať," dodal.

Tréner Kings Darryl Sutter je presvedčený, že jeho kanonier sa čoskoro rozbehne. "Jednoducho musí ísť bližšie k bránke a finišovať z jasnejších pozícií," tvrdí.

Pozrite si krátky rozhovor s Gáborík, ktorý poskytol novinárom ešte pred zápasom St. Louis Blues.


LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.