Neuveriteľná smola českého bojovníka Procházku. Obhajoba titulu sa nekoná, horšie zranenie lekári v UFC nevideli

Neuveriteľná smola českého bojovníka Procházku. Obhajoba titulu sa nekoná, horšie zranenie lekári v UFC nevideli
Jiří Procházka Zdroj: Profimedia.sk

Najlepší český MMA bojovník súčasnosti Jiří Procházka nebude obhajovať titul v poloťažkej váhovej kategórii. Dôvodom je zranenie ramena, ktoré si vyžiadalo operáciu. Procházku čaká zrejme až polročná pauza. Zrušenie decembrového titulového zápasu už potvrdilo aj vedenie UFC.

Procházka potvrdil, že sa preto vzdal opasku šampióna, ktorý mal za dva týždne v Las Vegas obhajovať proti Gloverovi Teixeirovi z Brazílie.

„Pre titul šampióna UFC si pôjdem hneď, ako mi doktori dajú zelenú do zápasu. Pôjdem si pre ten opasok a získam ho, nehľadiac na to, kto ho bude aktuálne držať. Stále sa cítim ako šampión,“ uviedol Procházka na Instagrame.

V hlavnom zápase akcie UFC 282 v sobotu 10. decembra sa tak stretnú Poliak Ján Blachowicz a Magomed Ankalajev z Ruska, dvojka a trojka rebríčka organizácie poloťažkej váhovej kategórie. Turnaj si už tradične budete môcť pozrieť aj prostredníctvom videoplatformy Voyo.

Podľa šéfa americkej organizácie Danyho Whitea je Procházkovo zranenie vážne. "Je to najhoršie zranenie, aké lekári v histórii UFC videli. Je to naozaj čertovsky zlé. Rameno je vo veľmi, veľmi zlom stave. Jiři podstúpi vážnu operáciu, ktorá si bude vyžadovať rozsiahlu rehabilitáciu," uviedol White.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.