Šport

Pozor, v Soči si nemôžete fotiť policajtov

Sochi 2014

Prečítajte si rady, ktoré musíte vedieť pred cestou na ZOH.

Ak cestujete do Soči na olympiádu, mali by ste si pred cestou osvojiť pár rád. Tie však neplatia iba pre turistov, mali by ich dodržiavať aj športovci i novinári.

Organizátori zimnej olympiády sľubujú, že všetci účastníci budú cítiť ako doma. Odôvodňujú to tým, že v meste uskutočnili bezpečnostné opatrenia. A celý obsluhujúci personál prešiel školou Olympijského pohostinstva. 

Nepite vodu z vodovodu

Pred ZOH zverejnili krajiny svojim občanom počas návštevy ruského kúpeľného mesta rady. Týkajú sa hlavne vybavenia víz, prechodu hranice, zdravotného poistenia, registrácie a správania sa v prípade mimoriadnej situácie.

Takisto sú tam aj niektoré praktické rady: neodporúča sa medzi iným piť vodu z vodovodu, fotografovať policajtov, zúčastňovať sa na mítingoch, nenechávať alkoholické nápoje bez kontroly. 

Zdroj: sochi2014.com

Dávajte si pozor na ulici, pretože vodiči v Rusku často nedávajú prednosť chodcom. A hlavne, tí starší, oprášte si ruštinu. Veď v Rusku hovoria obyvatelia a predstavitelia hlavne po rusky. 

Odporúčanie pre turistov

Kúpeľné mesto Soči sa za sedem rokov príprav zmenilo na európskej úrovne. Všetky hotely sa podrobili certifikácii, doprava prešla na nový systém, názvy všetkých ulíc a zastávok preložili do angličtiny. Základy angličtiny sa naučili aj taxikári. V službách vyškolili personál, ktorý bude vždy nápomocný.

Základné rady pre turistov sú, aby mali vždy pri sebe doklady a telefóny svojich veľvyslanectiev, či konzulárnych oddelení. Organizátori však radia, že si treba hlavne užiť  športový sviatok a nemyslieť na nepríjemnosti. Ak by bol problém, o ostatné sa postarajú orgány, informuje Hlas Ruska.


SOČI/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti