Benzema žaluje francúzske rádio, porušilo súdny príkaz

Futbalista Realu Madrid Karim Benzema na archívnej snímke.
Zdroj: TASR/AP

Europe 1 odvysielala cez víkend úryvky z telefonickej konverzácie, ktoré podľa jeho právnika mu môžu poškodiť.

Francúzsky futbalový reprezentant Karim Benzema podal žalobu na rozhlasovú stanicu Europe 1. Tá podľa jeho právneho zástupcu porušila súdny príkaz v súvislosti so zverejnením dôverných dôkazov v kauze vydierania ďalšieho reprezentanta krajiny galského kohúta Mathieua Valbuenu.

Europe 1 odvysielala počas víkendu úryvky z telefonickej konverzácie, ktoré podľa Benzemovho právnika môžu futbalistovi poškodiť. Útočník Realu Madrid je obvinený z konšpirácie a účasti v organizovanej zločineckej skupine v súvislosti s vydieračskou kauzou.

Obvinení mali od francúzskeho reprezentanta Mathieua Valbuenu vymáhať peniaze výmenou za to, že nezverejnia sexuálne video so šteklivými zábermi hráča, ktoré bolo nahraté na mobile.

Iného futbalistu Djibrila Cissého nedávno zatkli, lebo poznal ďalšie zadržané osoby, on sám ale nefiguruje v prípade ako vydierač. O celom prípade však vedel, je obvinený z konšpirácie a tiež mu hrozí päťročný trest.

Benzema je na základe rozhodnutia parížskej jurisdikcie pod súdnym dozorom, čo pre neho znamená zákaz stretávania sa s Valbuenom i osobami obvinenými v celom prípade.

PARÍŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.