Futbalisti obedovali s premiérom. No neobliekli sa najvhodnejšie

Slávnostný obed reprezentantov u premiéra Roberta Fica.
Zdroj: TASR

Napriek kritike protokolistky, si to Kozákovci užili.

Slávnostný obed v utorok (10. 11.) prichystal pre futbalových reprezentantov predseda vlády Robert Fico. Dôvodom bol ich historický postup na majstrovstvá Európy.

Naši chalani si však pre slávnosť zvolili trochu netradičné oblečenie. To, čo bral premiér s nadhľadom, sa však protokolistke veľmi nepáčilo. Zuzana Luptáková tvrdí, že teplákové súpravy na obed s premiérom, predsedu parlamentu, ministrami vnútra a školstva nie sú úplne najšťastnejšie.

Napriek nie práve najvhodnejšiemu oblečenie si slávnostný obed futbalisti s trénerom Jánom Kozák užili.

"Sme veľmi vďační za to, že sme mohli stráviť pekné popoludnie spojené s príjemným posedením u pána premiéra. Dobre sme sa najedli a na stretnutí vládla naozaj príjemná atmosféra. Po kuracej polievke sa ako hlavné jedlo podávala sviečkovica, ktorá bola naozaj fantastická. Mali sme aj prípitok, ale sme profesionáli, takže si nikto nedal viac ako by sa patrilo," uviedol defenzívny univerzál Norbert Gyömbér.

Fica pozvali na piatkový prípravný zápas so Švajčiarskom do Trnavy, on im na oplátku venoval v luxusnom puzdre zabalené spomienkové kravaty. Slávnostné posedenie trvalo takmer dve hodiny a prebiehalo v neformálnej atmosfére.

Priame prenosy na TV Markíza a Dajto

Potom sa chalani vrátili do Senca, kde sa pripravujú na posledné tohtoročné zápasy. Zápas so Švajčiarskom v 13. novembra v Trnave odvysiela stanica Dajto. Hosťami Števa Eiseleho v štúdiu od 20. 30 h budú bývalí reprezentanti Miroslav Karhan a Marián Zeman, zápas bude komentovať Miroslav Špaček.

Žilinský zápas proti prekvapeniu kvalifikácia - Islandu - odvysiela TV Markíza. Hosťami Adama Lehockého v štúdiu od 20. 30 h bude bývalý reprezentant Ľubomír Moravčík. Zápas bude komentovať Števo Eisele.


BRATISLAVA/Rado Igaz, zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti