Srbsko čelí kritike, v šatni viseli vlajky s mapou krajiny zahŕňajúcou Kosovo. Prípad vyšetruje FIFA

Srbsko čelí kritike, v šatni viseli vlajky s mapou krajiny zahŕňajúcou Kosovo. Prípad vyšetruje FIFA
Srbsko. Zdroj: TASR

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči Srbskému futbalovému zväzu v súvislosti s politickým transparentom v kabíne jeho reprezentácie pred úvodným zápasom s Brazíliou na MS v Katare.

Na skrinkách dvoch hráčov visela verzia srbskej vlajky s mapou zahŕňajúcou Kosovo ako súčasť krajiny a sloganom "nebudeme sa vzdávať". Kosovská futbalová federácia (FFK) na fotografiu zo šatne zareagovala a podala oficiálnu sťažnosť.

Prečítajte si tiež:

​"Takýto šovinistický čin nemá miesto na športových podujatiach a ešte menej tam, kde sa koná najväčšie svetové futbalové podujatie. Je neakceptovateľné, aby tento akt prešiel v tichosti a my naliehavo požadujeme, aby FIFA prísne uplatňovala svoje pravidlá a potrestala Srbskú futbalovú federáciu za tento agresívny čin, ktorý je v rozpore s hodnotami, ktoré propaguje futbal," uviedlo vedenie FFK na svojej webovej stránke.

Srbsko v pondelok odohrá svoj ďalší duel na MS s reprezentáciou Kamerunu. FIFA zatiaľ neposkytla žiadny časový harmonogram ohľadom verdiktu v súvislosti s touto kauzou, informovala agentúra AP.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti