V slalome v Killingtone sa víťazstvo delilo. Petra Vlhová ukázala vysoký štandard a končí opäť štvrtá

V slalome v Killingtone sa víťazstvo delilo. Petra Vlhová ukázala vysoký štandard a končí opäť štvrtá
Petra Vlhová v Killingtone Zdroj: Profimedia.sk

Po úvodných dvoch kolách slalomu vo fínskom Levi dostali súperky Mikaely Shiffrinovej šancu na revanš v americkom Killingtone. Radila sa k nim aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá síce Američanku konečne porazila, no na víťazstvo či pódium nedosiahla. Druhýkrát za dva dni skončila na štvrtom mieste. Podmienky neboli ideálne, v americkom štáte Vermont vládlo pomerne teplé počasie a svah bol pokrytý topiacim sa ľadom.

1. kolo:

Petra Vlhová do prvého kola odštartovala ako štvrtá, no jazda sa jej nevydarila ideálne a po prvom kole jej patrila až štvrtá priečka so stratou 0,31 sekundy na vedúcu Shiffrinovú. Slovenská lyžiarka stratila najviac času v druhom sektore, v ďalšom už mala rovnaký čas ako domáca Shiffrinová. 

Druhá bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,21) a tretia Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,22). Jazda nevyšla Rakúšanke Katharine Huberovej, ktorá spadla v záverečnom úseku trate.

2. kolo:

V druhom kole sa Petre Vlhovej nevodilo o nič lepšie, no i tak zašla vysoký štandard a vo finále sa umiestnila na kvalitnom štvrtom mieste. Vyhrali Wendy Holdenerová aj Anna Swennová-Larssonová, ktoré mali totožný čas. Pre druhú menovanú je to premiérové prvenstvo v SP, Holdenerová zaznamenala prvé víťazstvo v slalome v seriáli. Mikaela Shiffrinová druhé kolo pokazila a prišla až piata. Famózny výkon ukázala Rakúšanka Gritschová, ktorá preskočila dvadsať pretekárok.

Holdenerová mala predtým na konte dva triumfy v kombinácii a jeden v paralelnom slalome, no v slalome sa dlho nedokázala dostať na najvyšší stupienok. "Dala som do toho všetko a mať najlepší čas v cieli bola úľava. Je to skvelé," uviedla 29-ročná Švajčiarka. "Neviem, čo na to povedať. Som veľmi šťastná, splnil sa mi sen," neskrývala emócie Swennová-Larssonová, ktorej patrila po prvom kole piata priečka. Pódium doplnila tretia Rakúšanka Katharina Truppeová (+0,22).

Shiffrinová v cieli vyzdvihla výkon súperiek: "Wendy a Anna konečne dosiahli prvé víťazstvo a je spoločné. V podstate je tak dnešok veľmi výnimočný deň. Podmienky sa mi zdali dobré, miestami som však zrejme mala priveľký rešpekt. Celkovo to bolo fajn a mala som rovnaké podmienky ako Wendy, Anna či Petra," citovala víťazku úvodných dvoch slalomov v tejto sezóne agentúra AFP.

V Killingtone nezvíťazila v pretekoch SP prvýkrát v kariére, napriek tomu si však udržala priebežné vedenie v slalome - pred Holdenerovou má náskok 20 bodov, pred Vlhovou 75. S 265 bodmi vedie aj v celkovom poradí pred Holdenerovou (240) a Vlhovou (220).

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti