Kozák zostavu neprezradil, ešte nie je rozhodnutý na niektoré posty

Zamyslený tréner Ján Kozák počas zápasu s Luxemburskom.
Zdroj: TASR

Zdravotný stav tímu je uspokojivý, problémy mal len kapitán Žiliny Viktor Pečovský, ktorý už ale s tímom trénoval.

Slovenskí futbalisti sa v piatok 13. novembra prvýkrát predstavia v reprezentačnom zápase na novom Štadióne Antona Malatinského - City Arene v Trnave, keď nastúpia proti Švajčiarsku. Tréner Ján Kozák sa na štvrtkovej oficiálnej tlačovej konferencii pred zápasom ešte nepodelil s médiami o základnú zostavu, keďže v nej stále má niekoľko otáznikov.

"Základnú zostavu by som ešte nezverejňoval, lebo ešte nie som stopercentne rozhodnutý na niektoré posty. Chcem ale použiť veľký počet hráčov a chcem dať šancu viacerým z nich. Chcem vidieť, ako budú reagovať na ťažkých súperov," povedal 61-ročný kouč SR.

Súboj má výkop o 20.45 a v priamom prenose ho bude vysielať TV DAJTO

Piatkový súboj je už pre oba tímy prípravou na budúcoročné EURO vo Francúzsku, Slováci sa hotujú pokrstiť moderný štadión výhrou.

Nová aréna sa slovenskému tímu aj podľa Kozáka páči: "Je pekný, som rád, že na Slovensku máme takýto štadión, ktorý plní prísne kritériá. Páči sa nám. Bolo by pekné, ak by sa nám tu v tomto prostredí podarilo zvíťaziť."

Slovensko sa hotuje pristúpiť k súboji, na ktorý by malo byť vypredané, s úplnou vážnosťou, hoci je "iba" priateľský". "Ja priateľské zápasy v danej situácii neuznávam, hráme proti veľmi silným súperom a chceme s nimi odohrať dobré zápasy a dobre sa pripraviť na majstrovstvá Európy. Nasadenie a prístup musia byť ako v ostrom kvalifikačnom zápase," jasne deklaroval Kozák.


Zdravotný stav tímu je uspokojivý, problémy mal len kapitán Žiliny Viktor Pečovský, ktorý už ale s tímom trénoval. "Viktor už včera skúšal trénovať a cíti sa dobre. Je to ale svalové zranenie, to býva klamlivé, a preto pravdepodobne bude hrať až v druhom zápase s Islandom. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku," objasnil tréner.

#repre Na prvý tréning v novom je všetko pripravené.

Posted by Slovenský futbalový zväz on 12. november 2015

Duel v Trnave povedie hlavný rozhodca Čech Miroslav Zelinka, asistovať mu budú krajania Ondřej Pelikán a Jan Paták. Náhradným arbitrom bude Zbyněk Proske.

Proti Švajčiarom budú hosťami Karhan a Zeman

Zápas so Švajčiarskom v 13. novembra v Trnave odvysiela stanica Dajto. Hosťami Števa Eiseleho v štúdiu od 20. 30 h budú bývalí reprezentanti Miroslav Karhan a Marián Zeman, zápas bude komentovať Miroslav Špaček.

Fanúšikovia, ktorí povzbudzovali národný tím pri postupovom triumfe 4:2 v Luxembursku, dostanú od zväzu darček v podobe voľnej vstupenky. Ceny lístkov na oba duely sa pohybujú od 10 do 18 eur.

V Teleráne sme vyspovedali našich futbalových reprezentantov - Michala Ďuriša a brankára Matúša Kozáčika o prípravných zápasoch.


TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.