Tatar hviezdil. Rozhodol o výhre Detroitu

Zdroj: AP

Pre útočníka to bol piaty presný zásah a dvanásty kanadský bod v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL

Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol v noci na utorok svojím gólom o víťazstve Detroitu na ľade Ottawy 4:3 po predĺžení. Pre 24-ročného útočníka to bol piaty presný zásah a dvanásty kanadský bod v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. Z výhry sa tešil aj brankár Jaroslav Halák, ktorý 31 úspešnými zákrokmi pomohol New Yorku Islanders k domácemu triumfu nad Arizonou (5:2).

Tatara v predĺžení vysunul krásnou prihrávkou do úniku Gustav Nyquist a slovenský krídelník v čase 62:04 presnou strelou k pravej žŕdke prekonal Craiga Andersona v bránke Senators. "Súper sa vrhal do útoku, vyzerá, že pôjdu traja na jedného, no 'Gus' zachytil puk a skvele prečítal hru. Anderson nevykorčuľoval z bránky, rozhodol som sa mu mieriť na vyrážačku, vystrelil som a padlo to," opísal rozhodujúci moment pre mlive.com Tatar.

Hostia si tak vydýchli. Po tom, čo v zápase premárnili vedenie 2:0 i 3:1, sa predsa len dopracovali k dvom bodom. "Nemali sme si to tak komplikovať. Nemôžeme nechať súpera vrátiť sa do zápasu a takmer stratiť dva body," poznamenal Tatar.