Cesta od Trenčína po Sieň slávy: Marián Hossa prezrádza doteraz nezverejnené detaily jeho bohatej kariéry

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Od Trenčína po Sieň slávy v NHL. Nová kniha Mariána Hossu zachytáva nezabudnuteľnú kariéru slovenského talentu od čias, kedy na ľade začínal, až po chvíle v zámorí.

V aktuálnom období ide pritom o ďalší míľnik v jeho živote. Prešlo totiž iba pár dní od momentu, ako v klube Chicago Blackhawks vyradili dres s číslom 81. Obliekať si ho tu tak nebude žiaden hokejista. Navždy bude patriť už len slovenskému útočníkovi, ktorý v ňom zdvihol Stanleyho pohár nad hlavu celkom trikrát.

Marián Hossa nám nielen o týchto momentoch prišiel porozprávať do štúdia Telerána. „Je to obrovská pocta, uvedomujem si, že sa to niekomu len tak nepodarí. Keď mi to náš vlastník oznámil, v telefóne som bol asi päť sekúnd ticho a začal som mať zimomriavky,“ opísal.

Prečítajte si tiež:

Ako je o slovenskom hokejistovi známe, vzťah k tomuto športu mal odmalička. „Otec bol hokejista a potom tréner. Mali sme výhodu, že sme mohli pocítiť smrad kabíny už v skorom veku, keď sme ho navštevovali. Do tohto športu sme sa aj s Marcelom zamilovali,“ zaspomínal na detstvo, ktoré zasvätili hokeju aj spolu s bratom.

Slovenská legenda priblížila novú knihu, ktorej názov napovedá, čo všetko čitateľom ponúkne: Moja cesta od Trenčína po Sieň slávy.

„Snažil som sa veci opísať podrobne, napísal som to po svojom. V Amerike sa mi veľa presadiť nepodarilo, hlavné slovo má vydavateľ. No na Slovensku som to spravil podľa seba,“ dodal Marián Hossa s tým, že kniha je poriadne hrubá. A to aj pre to, lebo je v nej veľa hokejových i súkromných fotografií.

Celý rozhovor s Mariánom Hossom nielen o novej knihe v Teleráne si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Chicago navštívila počas veľkého ceremoniálu aj TV Markíza. Pozrite si reportáž Športových novín priamo z veterného mesta:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti