Pred El Clasicom bezpečnostné zložky rozhodnú, či to bude rizikový zápas

Na archívnej snímke uprostred hráč Pepe (Real Madrid) a Cesc Fabregas (FC Barcelona) počas El Clasico 23. marca 2014.
Zdroj: TASR/AP

Duel medzi Realom a Barcelonou v sobotu odvysiela stanica Dajto.

Teroristické útoky v Paríži prinútili španielske orgány k zvolaniu bezpečnostného mítingu pred blížiacim sa šlágrom Primera division medzi futbalistami Realu Madrid a FC Barcelona, ktorý je na programe v sobotu o 18.15 h v metropole krajiny.

Bezpečnostné zložky by v stredu mali diskutovať o tom, či bude potrebné prestížne El Clasico zaradiť do kategórie vysoko rizikových stretnutí. "Zápas sa určite odohrá. Jeho odloženie by znamenalo, že ustupujeme teroristom," vyhlásil rezolútne španielsky minister športu Miguel Cardenal.

V minulosti patrili derby Realu s Barcou k rizikovým najmä v dôsledku neprístojností fanúšikov. "Urobíme maximum pre zaistenie bezpečnosti každého účastníka zápasu. Ľudia musia zostať pokojní," dodal Cardenal.

V Európe je v súčasnosti výrazne zvýšená teroristická hrozba, čo majú za následok piatkové koordinované útoky v Paríži, ku ktorým sa prihlásil Islamský štát. Tie si vyžiadali až 129 ľudských životov. Vo francúzskej metropole bola v ohrození aj nemecká futbalová reprezentácia, ktorá práve v čase útokov hrala na Stade de France proti domácemu výberu.

Na štadión sa pokúsil preniknúť jeden z atentátnikov, no po neumožnenom vstupe zo strany usporiadateľa sa odpálil. V okolí areálu nasledovalo ešte niekoľko výbuchov.

Z preventívnych bezpečnostných dôvodov pristúpili organizátori k zrušeniu dvoch utorňajších prípravných zápasov Belgicko - Španielsko a Nemecko - Holandsko.

Ak sa po tomto zasadnutí nič nezmení, zápas si budete môcť vychutnať v sobotu 21. novembra na stanici Dajto. Priamy prenos sa začína od 18.15 h.


MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.