Ligue 1 a víkendové kolo bundesligy sa bude hrať

Švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič oblieka dres Paríž St. Germain
Zdroj: TASR

Braillard v rozhovore pre periodikum L'Equipe uviedol, že "zrušenie zápasov by bolo presne to, čo tí barbari chcú".

Tohtotýždňové futbalové ligy vo Francúzsku, vrátane elitnej Ligue 1 budú pokračovať podľa plánu napriek teroru v Paríži. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na francúzske ministerstvo športu.

Minister športu Thierry Braillard v rozhovore pre periodikum L'Equipe uviedol, že "zrušenie zápasov by bolo presne to, čo tí barbari chcú". Aj prezident Ligue 1 Frederic Thiriez sa podľa Braillarda "absolútne stotožňuje" s týmto rozhodnutím. Uplynulý víkend sa vo Francúzsku kvôli piatkovým udalostiam v Paríži nehralo.

Obdobné rozhodnutie platí aj pre zápasy víkendového 13. kola nemeckej futbalovej bundesligy. Tie nie sú ohrozené a uskutočnia sa podľa pôvodného plánu. Uviedol to dočasný prezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Reinhard Rauball po tom, ako hrozby z teroristických útokov viedli k zrušeniu utorňajšieho prípravného zápasu Nemecka s Holandskom v Hannoveri.

"Cez víkend sa uskutočnia všetky bundesligové zápasy. Nie je dôvod na ich zrušenie alebo odloženie," konštatoval Rauball s tým, že na jednotlivých stretnutiach budú zvýšené bezpečnostné opatrenia. Celkovo deväť zápasov je na programe od piatka do nedele.

PARÍŽ, BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.