Kozák je s chalanmi spokojný, mrzí ho iba jedna vec

Tréner Ján Kozák ďakuje divákom po víťazstve v prípravnom zápase Slovensko - Island.
Zdroj: TASR

Slováci dobre nadviazali na piatkový triumf nad Švajčiarskom a rok uzavreli s priaznivou bilanciou.

Pre slovenský futbal úspešný rok 2015 uzavrela reprezentácia vo veľkom štýle dvoma výhrami v priateľských domácich zápasoch nad Švajčiarskom 3:2 v Trnave a 3:1 nad Islandom v Žiline.

Reprezentačný tím trénera Jána Kozáka, ktorý dostal Slovensko prvýkrát v dejinách na majstrovstvá Európy, si tak v jubilejnom 250. medzištátnom zápase slovenského národného tímu pripísal 99. víťazstvo.

Slováci dobre nadviazali na piatkový triumf 3:2 nad Švajčiarskom a kalendárny rok uzavreli s priaznivou bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza a 2 prehry.


Tréner Kozák ocenil kvalitu súpera, ale bol to jeho tím, ktorý po vyrovnaní na 1:1 z kopačky Róberta Maka v druhom polčase dominoval. Aj vďaka mladíkom, ktorí nahradili absentujúce skúsené opory Martina Škrtela, Mareka Hamšíka či Juraja Kucku.

"Gól nám pomohol, chlapci sa uvoľnili a ukázali aký majú potenciál. Na niektoré akcia bola radosť sa pozerať. Sú perspektívni, z toho mám radosť. Tým pádom sme boli silnejší na lopte, rýchlejší, kombinačne lepší. Dominovali sme a zaslúžene vyhrali," povedal kouč SR a dodal: "Kým mal súper dostatok síl, nebolo jednoduché roztrhať jeho kvalitný obranný blok. Boli silní v súbojoch a hrali dobre organizovane. Potom sa ale prejavila naša kvalita."

Zápas začal pri neúčasti Škrtela s kapitánskou páskou na rukáve Ján Ďurica, v druhom polčase viedol tím ako kapitán Vladimír Weiss. "Vladka Weissa som troška pošteklil, keď som mu povedal, že je len šesťdesiatminútový hráč. Dostal kapitánsku pásku, odohral deväťdesiat minút a zrazu vydržal a svedčalo mu to," pousmial sa Kozák.


Šesťdesiatjedenročný Kozák aj krátko zbilancoval rok, ktorý v ére samostatnosti priniesol historický postup na EURO.

"Uhrali sme zápasy, ktoré sme chceli uhrať. Zápasy Švajčiarsko, Island sú nadstavba. Jediný zápas, ktorý sa nám nevydaril, bol doma s Bieloruskom. Tam sa ukázalo, aká je dôležitá psychika a akému tlaku čelia hráči. Na tomto musíme ešte popracovať, aby chlapci hrali takéto zápasy uvoľnenejšie. Strašne chceli oslavovať postup tu, bohužiaľ to nevyšlo. Prehra v Španielsku bola spravodlivá, to je strašne silný súper, toho by som nechcel na majstrovstvách Európy. Najnáročnejší zápas bol s Ukrajinou a to sme zvládli. Rok bol teda slušný až na jeden zápas," skonštatoval bývalý tréner 1. FC Košice, ktorý za jeden z dôvodov renesancie jeho tímu označil aj výkony v utorok absentujúceho Mareka Hamšíka.

"Marek je kľúčový hráč reprezentácie, dlhodobo k nej pristupuje maximálne zodpovedne. Teší sa na reprezentáciu a vydá v nej všetky sily. Myslím, že príchodom nového trénera do Neapolu aj tam má inú pozíciu a teší sa na zápasy. Len aby sa nezranil a zostal zdravý."

V marcovom asociačnom termíne by Slováci radi odohrali dva prípravné zápasy: "Máme tam najprv Írsko alebo Severné Írsko. Mal by to byť jeden z tejto dvojice, pretože máme v ďalšom kvalifikačnom cykle zápasy s Anglickom a Škótskom. Radi by sme takéhoto súpera, keď ich nedostaneme do skupiny (pri žrebe ME-pozn.). A čakáme ešte na druhého súpera po vylosovaní. Radi by sme hrali jeden zápas doma a jeden vonku, ale nie je to jednoduché."

ŽILINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.