Šport

Schumi už žmurká!

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Správu o jeho preberaní sa z umelého spánku potvrdila manažérka bývalého pretekára

Rekordéra v počte majstrovských titulov v F1 Michaela Schumachera začali postupne prebúdzať z umelého spánku. Informácie, ktoré už včera zverejnili renomované francúzske noviny L'Equipe, potvrdila to vo štvrtok jeho manažérka Sabine Kehmová s tým, že tento proces môže trvať veľmi dlho.

"Michaelovi nedávno znížili podávanie sedatív s cieľom umožniť začatie procesu prebúdzania, ktorý môže trvať dlho," citujú svetové agentúry z oficiálneho písomného vyhlásenia Kehmovej. Podľa nej nebude rodina o postupných krokoch lekárov pri prebúdzaní 45-ročného Nemca poskytovať žiadne detailné informácie.

Schumacher leží už viac ako mesiac v umelom spánku v nemocnici vo francúzskom Grenobli po decembrovej nehode na lyžovačke v alpskom stredisku Meribel, keď mimo zjazdovky narazil hlavou do skaly a utrpel vážne zranenia.

Dnes prišiel L'Equipe s ďalšou skvelou správou: Schumacher zažmurkal očami.

„Po tom, čo mu lekári znížili dávkovanie sedatív, šéf lekárskeho tímu Emmanuel Gay testoval jeho neurologické reflexy. Počas tejto prvej fázy, Michael zažmurkal očami," píše L´Equipe podľa portálu čas. sk L´Equipe.

Uvidíme, či aj túto informáciu čoskoro niekto oficiálne potvrdí.

Rodina opätovne požiadala verejnosť o rešpektovanie súkromia. "Chceme, aby lekári mohli pokojne vykonávať svoju prácu. Zároveň sa chceme poďakovať za podporu z celého sveta," citovala agentúra DPA vyhlásenie.

"Modlíme sa, želáme si, dúfame, že sa stane zázrak a prebudí sa rovnaký, ako bol predtým," povedal nemecký pilot F1 Sebastian Vettel z tímu Red Bull počas testov v Jereze.

GRÉNOBLE/TASR,TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.