Šport

Armstrongov "dottore EPO" mal dávať doping aj biatlonistovi

Američan Lance Armstrong
Američan Lance Armstrong Zdroj: TASR

Ferrariho suspendovali pred tromi rokmi do konca život.

Bývalý lekár Lancea Armstronga Michele Ferrari čelí v Taliansku súdnemu procesu. Neslávne známy "Dottore EPO" mal podľa agentúry AP dodávať dopingové látky biatlonistovi Danielovi Taschlerovi. Súdne konanie sa začne budúci rok v apríli.

Ferrari dostal už v roku 2002 doživotný zákaz od Talianskej cyklistickej federácie. Nedávno podal odvolanie voči verdiktu na regionálnom súde, verdikt by sa očakáva v najbližších mesiacoch.

Športového lekára suspendovala pred tromi rokmi do konca života aj Americká antidopingová agentúra USADA v rámci vyšetrovania dopingových praktík bývalého cyklistu Lancea Armstronga, ktoré viedlo k odobratiu všetkých siedmich titulov z Tour de France.

Sudca v Bolzane obvinil aj Daniela Taschlera ako i jeho otca Gottlieba, viceprezidenta a člena výkonného výboru Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU). Ten mal podľa obžaloby naviesť svojho syna na doping. V roku 2010 mal dohodnúť synov kontakt s Ferrarim, s ktorým sa potom niekoľkokrát stretol. Lekár údajne Taschlerovi juniorovi ordinoval EPO a vysvetlil mu, ako ho má kryť. Ferrari a Taschlerovci všetky obvinenia popreli.

BOLZANO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti