El Clásico: Pozrite si, ako Suárez, Neymar a Iniesta zničili Real

Luis Suarez.
Zdroj: TASR

Po dvojmesačnej pauze sa na ihrisko vrátil aj Lionel Messi.

Prvé tohtosezónne El Clasico sa stalo suverénnou korisťou FC Barcelona. Katalánci absolútne ovládli sobotňajší futbalový sviatok herne aj výsledkovo, keď sa na triumfe 4:0 nad nevýrazným Realom Madrid podieľali dvakrát Luis Suarez, raz Neymar a Andres Iniesta. Po takmer dvoch mesiacoch sa na trávniky v drese "Barcy" vrátil elitný kanonier Lionel Messi, ktorý naskočil do hry v 57. minúte.

Barcelona si upevnila pozíciu lídra Primera Division a po sobotňajšom triumfe má pred Realom na čele už šesťbodový náskok. V 231. El Clasicu navyše zaznamenala 91. triumf, pričom v tejto štatistike sa dotiahla na "biely balet", ktorý má iba o jedno víťazstvo viac. Remízový počet stretnutí zostal na čísle 48.

"Barca" nastúpila na Santiago Bernabeu tradične 4-3-3, Real zvolil ofenzívne trio Rodriguez - Bale - Ronaldo, navyše na hrote ešte operoval Benzema. Nielen z pohľadu vytvorených príležitostí dominovala od úvodu "Barca", len v zakončení jej chýbala väčšia presnosť, až na situáciu z 11. minúty. Sergi Roberto potiahol akciu stredom útočnej polovice, skvele načasoval kolmicu čakajúcemu Suarezovi, ktorý vonkajším priehlavkom prestrelil Navasa.

Realu viazla kombinácia a na trávniku bol totálne bezradný, navyše Ronaldo akoby pôsobil premotivovane, keď sa v prvom polčase dostal len do dvoch výrazných fyzických súbojov. Až v závere mohlo gólovo zahrmieť aj pred Bravom, ale Benzema netrafil volej z päťky.

Šesť minút pred koncom si pre zmenu na ofsajdovej línii prebral Iniestovu prihrávku Neymar a popod Navasa rozosmútil madridský kotol druhýkrát. Pískanie domácich fanúšikov pritom mohlo byť ešte intenzívnejšie, ak by Marcelo neodhlavičkoval Suarezove zakončenie z bránkovej čiary.

Druhé dejstvo sa síce chvíľu nieslo pod taktovkou Realu, ale z vytvorených streleckých pozícii to domácim nepadlo. Naopak, v 53. minúte ich dorazila perfektná kombinácia na druhej strane s nechytateľnou koncovkou Iniestu - 0:3. Inkasovaný gól len potvrdil fakt, že Katalánci mali pred pokutovým územím a aj v ňom až príliš veľa priestoru.

Po príchode Messiho mohli ešte výrazne zveľadiť rozdiel v skóre, no Real hlavne vďaka Navasovi neinkasoval. Absolútnu bezradnosť "pusiniek" podčiarkol Ronaldo po hodine hry, keď ani z vyloženej pozície, v ktorej by obyčajne nezaváhal, neprekonal Brava. Štvrťhodinu pred koncom zvýraznil skvelý výkon hostí štvrtým gólom Suarez.

V závere bol čiernou škvrnou stretnutia nepríjemný zákrok Isca na Neymara, za ktorý domáci hráč okamžite videl červenú kartu.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola španielskej Primera Division nad FC Sevilla 2:0. O góly sa v druhom polčase postarala dvojica Imanol Agirretxe a Xavier Prieto.