Šport

O Gáborikom štarte sa rozhodne až v pondelok

Marián Gáborík
Zdroj: SITA

Prečítajte si ako sú na tom ostatní hokejisti.

V súvislosti so štartom slovenskej hokejovej reprezentácie na zimných olympijských hrách v Soči má realizačný tím na čele s trénerom Vladimírom Vůjtkom ešte niekoľko otáznikov. Vrásky na čele lekára Vladimíra Luptáka robí zdravotný stav útočníkov Mariána Gáboríka a Marcela Hossu. 

Višňovského optimistická vízia

Radosť mu spravil obranca Ľubomír Višňovský, ktorý sa po dlhej pauze zavinenej liečbe po otrase mozgu vrátil do zápasového kolotoča v zámorskej NHL. Dobrou správou je aj návrat útočníka Tomáša Kopeckého do zostavy svojho mužstva.

"Môžem povedať, že sa nám to pomaly kryštalizuje. Jednak nás veľmi tlačí čas, ale veľmi pozitívnou správou je, že sa Ľubo Višňovský vrátil do zápasu. Odohral už dve stretnutia a prakticky som sa s ním rozprával každý deň. Cíti sa fakt dobre po zdravotnej stránke, no sám si uvedomuje, že ešte potrebuje dobehnúť zameškané po hernej stránke. Pre nás je pozitívom, že ho doktori nechali hrať a prešiel tým najreálnejším testom na overenie zdravotného stavu - zápasom. Všetky tréningy a vyšetrenia sú jedna vec, ale keď hráč absolvuje stretnutia a cíti sa fajn, to je kľúčový moment. Ľuba vidím veľmi optimisticky," prezradil vo štvrtok lekár slovenskému hokejového mužstva a zároveň primár športovej kliniky Sportclinic Vladimír Lupták, podľa ktorého je veľmi dôležitá skutočnosť, že Višňovský je optimista.

"Teraz je to už len na ňom. Ak nebude hlásiť ťažkosti klubovému lekárovi, tak je jeho cesta na olympiádu absolútne otvorená. Po zdravotnej stránke je pre mňa zlomový moment, že nastúpil a cíti sa dobre," dodal.

Gáborík a Kopecký

Problematický je útočník Marián Gáborík. "Zlomové bude posledné rozhodnutie operatéra, ktorý v pondelok urobí kontrolný röntgen. Potom dostaneme reálnu informáciu o tom, či môže ísť do záťaže. Ak by povedali, že môže ísť do plného tréningu s kontaktmi a tréner ho nasadí do zápasu, tak šanca, že príde na olympiádu, je reálna. Ak v pondelok lekár rozhodne, že nemôže ísť do kontaktu, tak to časovo bude nereálne. Z medicínskeho pohľadu je rozhodujúce, aby mu dal lekár odobrenie, a musí nastúpiť na zápas. Aj pre hráča je to kľúčový moment, aby si mohol overiť, či môže hrať. Nemyslím si, že by šiel na olympiádu bez odohratého duelu v NHL," poznamenal Vladimír Lupták a vyjadril sa aj k desaťdňovej zdravotnej pauze Tomáša Kopeckého.

"O Tomášovi vieme všetko podrobne od začiatku, ako mal úraz v hornej časti tela. Sledovali sme jeho zdravotný stav každý druhý deň a ten sa tak zlepšoval, že sa veľmi rýchlo vrátil a tréner mu dal ešte jeden - dva dni navyše, aby bol úplne doliečený. Tým, že nastúpil, je Tomáš Kopecký bezproblémový a olympiádu má jasnú." 

Marcel Hossa a koleno

Problémy s kolenom má Marcel Hossa, u ktorého ešte nepadla definitíva. "Celý káder, ktorý máme v súčasnosti, je dobrý. Jediné, čo ešte doriešujeme, je Marcel Hossa. Toho počas víkendu zaťažíme fyzickými testami v posilňovni a pôjde na stacionárny bicykel. Ak všetko bude tak, ako si predstavujeme, pôjde v pondelok na ľad. Na základe toho, ako bude schopný korčuľovať, a či dokáže absolvovať záťažový korčuliarsky tréning, finálne rozhodneme, či môže štartovať v Soči," dodal Vladimír Lupták.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.