Osem medailistov z Pekingu i brankársky experiment. Nominácia Slovenska na Kaufland Cup je známa

Osem medailistov z Pekingu i brankársky experiment. Nominácia Slovenska na Kaufland Cup je známa
Slovenská hokejová reprezentácia. Zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na domáci Kaufland Cup s ôsmimi bronzovými medailistami zo ZOH 2022 v Pekingu. Zároveň s dvoma brankárskymi nováčikmi Samuelom Hlavajom i Stanislavom Škorvánkom. Turnaj sa odohrá medzi 15. a 17. decembrom v Bratislave, Slovensko si zmeria sily s Nórskom a Lotyšskom.

Ambíciou trénerského štábu na čele s Craigom Ramsaym a generálnym manažérom Miroslavom Šatanom bolo zložiť atraktívny tím, prilákať fanúšikov na tribúny a spoločne sa rozlúčiť s úspešným kalendárnym rokom 2022. Spomedzi hráčov z Pekingu sa predstavia obrancovia Peter Čerešňák, Martin Gernát, Martin Marinčin a útočníci Peter Cehlárik, Marek Hrivík, Marko Daňo, Miloš Roman a Samuel Takáč.

"Tvorbu nominácie ovplyvnila aj skutočnosť, že hráme na domácom ľade pred našimi fanúšikmi. Povolali sme skúsenejšie mužstvo vrátane viacerých chlapcov, ktorí boli pri bronzovom úspechu. Verím, že sme zložili atraktívny, kvalitný a skúsený tím. Diváci od nás budú očakávať dobrý hokej a víťazstvá. Verím, že ich očakávania naplníme a potešíme ich," uviedol pre hockeyslovakia.sk Šatan.

Prečítajte si tiež:

​Okrem skúsených mien si pozornosť trénerov opätovne vypýtali obranca bratislavského Slovana Michal Beňo a útočník trenčianskej Dukly Viliam Čacho. Premiéru v národnom tíme si odkrútili na novembrovom Nemeckom pohári v Krefelde. "Obaja hráči trénerov presvedčili. Budeme ich sledovať. Nielen v týchto dvoch zápasoch, ale aj v kluboch. Sú to hráči, ktorí ukázali potenciál a s ktorými môžu tréneri počítať aj do budúcna," doplnil Šatan.

Tréneri sa rozhodli vyskúšať v bránke dvoch nováčikov z najvyššej domácej súťaže. Prvým je Samuel Hlavaj zo Slovana, ktorý s reprezentáciou už absolvoval dvojdňový výcvikový tábor v novembri pred odletom do Nemecka a druhým je Stanislav Škorvánek z Michaloviec.

"Nastal čas objaviť tváre aj na brankárskom poste. Máme brankárov, ktorých poznáme a ich výkonnosť sledujeme. Preto sme dali šancu mladším. Uvidíme, ako sa s ňou popasujú. Sme si vedomí, že aj na brankárskom poste budeme musieť objaviť potenciálnych reprezentačných adeptov pre budúcnosť. Tento turnaj by nám k tomu mohol dopomôcť," uviedol pre hockeyslovakia.sk Šatan.

Prvýkrát od februárových ZOH sa v slovenskej reprezentácii predstaví Cehlárik: "Spomienky na olympiádu sú úžasné pre všetkých, ktorí sme v Pekingu boli. Nerád sa však obzerám dozadu, skôr hľadím dopredu a prijímam nové výzvy," rozhovoril sa 27-ročný útočník švajčiarskeho Zugu, ktorý sa počas sezóny vždy rád pripojí k národnému tímu.

Prečítajte si tiež:

​"Vždy je špeciálne hrať doma. Naposledy som to zažil počas olympijskej kvalifikácie v rovnakom dejisku, kde bolo po prvom covidovom roku skvelé vidieť ľudí späť na tribúnach. Veľmi sa na to teším. Verím, že podobnú, ba ešte lepšiu atmosféru vytvoria aj počas Vianočného Kaufland Cupu.“

Produktívny útočník pozná oboch súperov Slovenska zo scény majstrovstiev sveta. Platí, že ambíciou tímu je oboch zdolať a predvianočný turnaj vyhrať: "Je to príprava na majstrovstvá sveta. Sme v procese, v ktorom sa chceme zlepšovať od jedného turnaja k druhému. Stále si prízvukujeme, že na ceste k šampionátu chceme vyhrať každý zápas. V domácom prostredí obzvlášť."

Lístky na podujatie, v rámci ktorého sa Slovensko stretne vo štvrtok 15. decembra od 18.00 h s Nórskom a v sobotu 17. decembra od 13.00 h s Lotyšskom, sú v predaji v sieti Ticketportal.

Prečítajte si tiež:

​Nominácia Slovenska

Brankári: Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava, 0/0), Stanislav Škorvánek (HK Dukla Michalovce, 0/0).

Obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava, 3/1), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice/ČR, 22/1), Peter Čerešňák (HC Dynamo Pardubice/ČR, 105/9), Martin Gernát (HC Lausanne/Švaj., 60/7), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava, 2/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR, 22/1), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 47/1), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec/ČR, 42/6).

Útočníci: Martin Bakoš (HC Ajoie/Švaj., 64/13), Peter Cehlárik (EV Zug/Švaj., 38/13), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín, 3/2), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR, 43/6), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava, 10/3), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR, 7/1), Marek Hrivík (Leksand IF/Švéd., 30/6), Mário Lunter (BK Mladá Boleslav/ČR, 29/1), Róbert Lantoši (BK Mladá Boleslav/ČR, 43/5), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR, 33/4), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava, 18/6), Alex Tamáši (HC'05 Banská Bystrica, 17/2).

Prečítajte si tiež:

Realizačný tím

Generálny manažér: Miroslav Šatan, manažérka: Zuzana Chrenková, hlavný tréner: Craig Ramsay, asistenti trénera: Peter Frühauf, Andrej Podkonický, Ján Pardavý, tréner brankárov: Ján Lašák, videoanalytik: Igor Andrejkovič, lekár: Pavol Lauko, fyzioterapeuti: Martin Babják, Vladimír Čavojec, výstrojoví manažéri: Marek Jenčík, Juraj Stopka, média manažéri: Peter Jánošík, Tomáš Kyselica.

Program Vianočného Kaufland Cupu 2022

štvrtok 15. decembra: 18.00 Slovensko - Nórsko
piatok 16. decembra: 17.00 Nórsko - Lotyšsko
sobota 17. decembra: 13.00 Slovensko - Lotyšsko

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti