Pelé vyľakal futbalovú zemeguľu. Jeho dcéra po hospitalizácii upokojuje verejnosť

Pelé vyľakal futbalovú zemeguľu. Jeho dcéra po hospitalizácii upokojuje verejnosť
Pelé. Zdroj: Profimedia.sk

Bývalého futbalového velikána Pelého hospitalizovali v Sao Paule, aby si upravil lieky na liečbu rakoviny hrubého čreva, uviedla to v stredu jeho dcéra Kely Nascimentová prostredníctvom Instagramu. Dodala, že nejde o nič vážne a nie je to žiadna mimoriadna situácia.

ESPN Brasil predtým informovala, že trojnásobného majstra sveta vo futbale previezli do nemocnice Alberta Einsteina kvôli celkovému opuchu.

"Naozaj a úprimne si vážime záujem a lásku," uviedla Nascimentová po tom, čo sa v médiách objavilo veľa poplašných správ týkajúcich sa zdravia jej otca. Hovorcovia Pelého a nemocnice Alberta Einsteina neodpovedali na žiadosť agentúry AP o komentár.

Prečítajte si tiež:

​Pelému odstránili nádor v septembri 2021, pričom nemocnica vtedy uviedla, že začne chemoterapiu. Edson Arantes do Nascimento, celosvetovo známy ako Pelé, sa naposledy verejne vyjadril ku svojmu zdravotnému stavu v príspevku na Instagrame 23. októbra, v deň svojich narodenín.

"Chcem len vyjadriť svoju vďačnosť. Život je dobrý. Dovŕšiť 82 rokov v kruhu svojej rodiny, v dobrom zdraví, je ten najlepší darček. Ďakujem za všetko, čo som dostal," uviedol vo videu.

Pelé pomohol Brazílii vyhrať majstrovstvá sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970 a so 77 gólmi v 92 zápasoch za národný tím zostáva najlepším strelcom krajiny všetkých čias.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti