Blatter: "Bol som blízko smrti, počul som spev anjelov"

Joseph Blatter - šéf FIFA.
Zdroj: TASR/AP

Švajčiar v rozhovore spomenul aj Platiniho, ktorého nazval čestným mužom.

Suspendovaný prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter bol podľa svojich slov na pokraji smrti, keď ležal v nemocnici po prevalení korupčného škandálu. "Pohyboval som sa medzi spievajúcimi anjelmi a diablom, ktorý prikladal do ohňa," uviedol švajčiarsky funkcionár vo svojom prvom interview po prepustení z kliniky, kde údajne bojoval s chorobou zapríčinenou zvýšeným stresom.

Blattera prijali v nemocnici na začiatku novembra, týždne po tom, čo etická komisia FIFA nariadila vyšetrovanie korupcie v prípade platby dvoch miliónov dolárov z účtov FIFA šéfovi Európskej futbalovej únie (UEFA) Michelovi Platinimu v roku 2011, ktorú odsúhlasil Blatter. Komisia ich za netransparentnú platbu suspendovala na 90 dní a v sobotu požiadala o sankcie pre oboch funkcionárov.

Sedemdesiatdeväťročný Blatter, ktorý opustil nemocnicu 12. novembra, sa v rozhovore pre švajčiarsku stanicu RTS opätovne ohradil voči obvineniam. Zároveň priznal, že mal z funkcie odstúpiť na vrchole svojej kariéry, po vlaňajšom svetovom šampionáte v Brazílii. "Ľutujem, že som sám sebe nepovedal 'Blatter, dosiahol si vrchol, urobil si niekoľko dobrých vecí, viac už spraviť nemôžeš, mal by si skončiť'," prezradil. Na otázku, či cítil, že bol blízko smrti, odpovedal: "Áno, bol som blízko. Tlak bol enormný."

Švajčiar v rozhovore spomenul aj Platiniho, ktorého nazval čestným mužom. "Ak sa vráti späť, zvolia ho za prezidenta. A ak sa vráti on, vrátim sa aj ja," povedal Blatter a k údajnej netransparentnej platbe dodal: "Nič neprebehlo pod stolom. Aj podľa pravidiel FIFA je povolené spraviť písomnú či ústnu dohodu."

Kompletný rozhovor s Blatterom by mala odvysielať stanica RTS v stredu.

ZÜRRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.