Šport

Tento seladon bude najstarší športovec na olympiáde

Reprezentovať bude Mexiko na lyžiach.

Hubertus von Hohenlohe! Nič vám to meno nehovorí? Na začiatok prezradíme, že ide o najstaršieho účastníka blížiacej sa olympiády v Soči. Dnes 55-ročný Mexičan s rakúskymi koreňmi sa kvalifikoval ako slalomár, no jeho osobnosť je o dosť rozmanitejšia.

Zdroj: SITA

Hubertus von Hohenlohe prinajmenšom rovnako ako lyžovanie miluje spev. V jeho žilách koluje modrá krv a pýši sa niekdajším osobným priateľstvom s Andym Warholom. Veľmi rád preteká oblečený ako mariachi a počas svojich súťažných jázd zabáva fanúšikov.


"Je to zázrak! Bolo veľmi ťažké sa kvalifikovať, stálo ma to veľa úsilia, ale dokázal som to! Chcem predviezť dobrú jazdu, ale úprimne, či skončím 42, alebo 56. je mi jedno. Nič v Mexiku ani vo svete sa tým nezmení. Ide mi len o to, aby som čo najlepšie odprezentoval Mexiko"

No a takto vyzerá kompletná mexická výprava do Soči, pričom Fón Hohemlohe je v nej jediným aktívnym športovcom. Hrý Hubertus zložil olympijský sľub a nikto nepochybuje, že na svojej šiestej olympiáde bude hrdo a hlavne viditeľne reprezentovať exotickú výpravu Mexika.

MEXIKO/Jana Hospodárová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.