Ďuriš Plzeň neodpisuje, Hrošovský: "Rapidu držíme palce"

Michal Ďuriš počas priateľského futbalového zápasu Slovensko - Švajčiarsko.
Zdroj: TASR

Viedenský klub musí vyhrať v Španielsku.

Futbalisti Viktorie Plzeň sú v ťažkej pozícii, ale flintu do žita ešte nehádžu. V Európskej lige UEFA 2015/2016 sú na pokraji vyradenia, vo štvrtok hrajú v 5. kole E-skupiny v Minsku s Dinamom, potrebujú výhru a zároveň aj pomoc Rapidu Viedeň, ktorý nastúpi na pôde Villarrealu.

Duo slovenských opôr českého majstra Michal Ďuriš a Patrik Hrošovský nádej ešte nestráca. Plzeň musí vyhrať a dúfať, že Rapid Viedeň vyhrá v Španielsku. V poslednom kole by potom na postup musela Viktoria klub z La Ligy zdolať o dva góly. Západočesi vstúpili do EL dobre, doma zdolali Minsk 2:0, potom ale prehrali v Španielsku a dvakrát s Rapidom.

"Vieme, že naša situácia nie je ideálna, ale určite nič nebalíme. Ešte sa o to pobijeme," citoval portál sport.cz najlepšieho strelca Synot ligy Ďuriša (11 gólov, pozn. red.).

Zdroj: TASR

Jeho krajan Patrik Hrošovský dodal: "Musíme Rapidu veriť, že Villarreal zdolá. Je možné, že sa viac sústredí na ligu a šancu dá hráčom, ktorí toľko nehrali. Ale možno sa mýlim. Určite rakúskemu tímu budeme držať palce."

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.