V Košiciach začali stavať nový futbalový štadión

Vizualizácia nového štadióna v Košiciach
Vizualizácia nového štadióna v Košiciach Zdroj: www.fcvss.sk

Výstavba by mala stáť približne 15 miliónov eur.

Stavenisko, na ktorom vyrastie nový futbalový štadión v Košiciach, odovzdali v stredu dodávateľom stavby. Prvým krokom bude archeologický prieskum, po ktorom bude nasledovať výkop základov futbalovej arény. Na novom košickom štadióne s kapacitou 9080 divákov by sa prvýkrát malo hrať v sezóne 2017/2018. Informoval denník Košice:dnes.

Výstavba nového štadióna by mala stáť približne 15 miliónov eur, z ktorých 4 milióny získalo mesto od Slovenského futbalového zväzu. "Žiadosť o poskytnutie finančnej dotácie bola podaná v riadnom termíne. Bola splnená aj podmienka začatia prác na stavbe, preto nehrozí, že by mesto o dotáciu mohlo prísť," uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Ako informoval denník Košice:dnes, výstavba by mala trvať približne dva roky. "25. novembra 2015 bolo odovzdané stavenisko a začali prípravné práce pre archeologický prieskum daného územia. Na príprave územia stavby Košická futbalová aréna pre vykonanie archeologického výskumu nariadeného Krajským pamiatkovým úradom Košice sa podieľajú tri spoločnosti: Triglav Archeologická spoločnosť s.r.o., BOBEK - realizácia stavebných objektov spol. s.r.o., a Správa mestskej zelene v Košiciach." povedala Šnajdárová.

Košická futbalová aréna vyrastie vo Všešportovom areáli medzi budovami obchodného centra Mercury Market, Cassosportom a Blšákom. Trávnik futbalového štadióna, ktorý bude spĺňať podmienky UEFA, bude vyhrievaný. Parkovisko, ktoré bude súčasťou výstavby, bude mať kapacitu 270 miest.

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.