Milan Jurčina sa rozlúčil s profesionálnou kariérou

Milan Jurčina sa rozlúčil s profesionálnou kariérou
Milan Jurčina. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina ukončil vo veku 39 rokov hráčsku kariéru. Na svojej stránke o tom informoval klub Sparta Praha, v ktorom odohral takmer štyri sezóny.

"Bolo mi potešením odohrať záverečné sezóny kariéry práve v Sparte. Ďakujem celej organizácii a fanúšikom za milé prijatie i rozlúčku. Žiaľ, roky nezastavím a rozhodol som sa, že hokejovú kariéru ukončím. Sparte budem naďalej držať palce," poznamenal obranca, ktorý nastúpil v prebiehajúcej sezóne 2022/2023 do dvanástich zápasov.

Prečítajte si tiež:

​Počas kariéry si vyskúšal najvyššie súťaže aj vo Švajčiarsku, Fínsku, Nemecku a pôsobil aj v KHL. Najväčšiu časť kariéry strávil v NHL. V dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a NY Islanders odohral celkovo 451 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 24 gólov, 59 asistencií a 298 trestných minút.

"Keď sa pozriete na kariéru Milana Jurčinu, tak nezostáva nič iné, iba sňať klobúk. Ďakujeme mu za všetko, čo pre Spartu spravil a prajeme mu to najlepšie do ďalšej fázy života," uviedol športový riaditeľ Petr Ton.

Milan Jurčina reprezentoval Slovensko na piatich MS a troch ZOH.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti