Cíger opäť povolal hráčov, tentoraz iba z Tipsport ligy

Zdeno Cíger, tréner hokejovej reprezentácie.
Zdeno Cíger, tréner hokejovej reprezentácie. Zdroj: TASR

Prvýkrát sa s nimi stretne v utorok vo Zvolene, o sedem dní neskôr v Trenčíne.

Slovenská hokejová reprezentácia sa pred turnajom Arosa Challenge vo Švajčiarsku stretne na dvoch prípravných kempoch. Úvodný sa uskutoční 1. decembra vo Zvolene a druhý o týždeň neskôr v Trenčíne. Na kempoch sa zúčastnia výlučne hráči z najvyššej domácej súťaže.

Hlavný tréner Zdeno Cíger absolvoval premiéru na reprezentačnej striedačke na uplynulom Nemeckom pohári, kde jeho tím obsadil poslednú štvrtú priečku. Ďalšou akciou bude tesne pred Vianocami tradičný švajčiarsky turnaj v Arose. Ešte pred ním sa tréneri rozhodli usporiadať dva kempy.

Potrebujeme mať čo najširšie hráčske portfólio

"Keďže nás čaká vo februári náročný program v podobe Slovakia Cupu v Žiline a druhý výber na Turnaji 4 krajín v rakúskom Innsbrucku, potrebujeme mať čo najširšie hráčske portfólio. Preto sme sa rozhodli počas voľných utorkov, keď sa nehrá extraliga seniorov, pozvať adeptov na reprezentačný dres na tréningové kempy," uviedol na oficiálnom webe SZĽH Cíger.

Prvýkrát sa s extraligistami stretne 1. decembra vo Zvolene, o sedem dní neskôr sa prípravný kemp uskutoční aj v Trenčíne. "V decembri plánujeme urobiť dve takéto jednodňové sústredenia a v januári rovnako ďalšie dve. Chlapcov oboznámime na videu so systémom a vysvetlíme im, čo od nich očakávame. Pôjde len o extraligových hráčov, ktorých sledujeme. Pre hráčov to bude podľa nás vítaná novinka," dodal generálny manažér Róbert Švehla.
Reprezentačný kouč Zdeno Cíger oznámi konečnú nomináciu na Arosa Challenge v decembri. Budú sa v nej nachádzať aj hráči, ktorí pôsobia v zahraničí.

Nominácia Slovenska na tréningový kemp vo Zvolene 1. decembra 2015
brankári: Samuel Baroš (HKM Zvolen, 2/0), Marcel Melicherčík (HC Košice, 1/0), Michal Valent (HK Nitra, 0/0)
obrancovia: Patrik Bačik (MHC Martin, 0/0), Radek Deyl (HC Košice, 6/1), Martin Gründling (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 1/0), Matúš Holenda (Dukla Trenčín, 3/0), Peter König (HK Nitra, 0/0), Lukáš Matejka (MHC Martin, 0/0), Mislav Rosandić (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 3/0), Eduard Šedivý (HC Košice, 3/1)
útočníci: Marek Bartánus (HC Košice, 9/2), Michal Hlinka (Dukla Trenčín, 3/0), Tomáš Hrnka (HC Košice, 4/0), Patrik Lamper (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 0/0), Radoslav Macík (HK Nitra, 0/0), Juraj Majdan (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 6/0), Lukáš Paukovček (HK Poprad, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 1/0), Branislav Rapáč (HK Poprad, 0/0), Richard Rapáč (HK Poprad, 2/0), Jakub Suja (HC Košice, 0/0), Tomáš Zigo (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 1/0).

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti