VIDEO: Trilógia zavŕšená, Chisora nemal proti Furymu šancu. Rozhodca ukončil zápas v 10. kole

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Brit Tyson Fury obhájil titul majstra ťažkej váhy organizácie WBC. V treťom vzájomnom súboji s krajanom Derekom Chisorom triumfoval technickým KO v 10. kole.

„Postavte proti mne hocikoho, ja sa nebojím. Jeden z nás bude knokautovaný,“ aj to boli slová Tysona Furyho pred dlho očakávaným duelom a nech medzi lanami vyzeral hocako, ustráchane veru nie.

Mala to byť hra mačky s myšou, mačkou mal byť jednoznačne on a od úvodu predurčené potvrdzoval. Vo veľkom sledovaná bitka rozhodne najpamätnejšie prvé kolo v histórii ťažkej váhy nezažila, v tom druhom si Chisora síce chystal pozíciu, no žiadne prekvapenie ani ranu, po ktorej by sa jeho súper čo i len zatackal, nevymyslel.

​Úvodné kolá teda smerovali na účet Furyho, neporazený šampión ťažkej váhy zahnal Chisoru niekoľkokrát k lanám, na sklonku tretieho kola ho poslal k zemi, no v nasledujúcich dvoch či troch sa aj z aktívneho obra stal skôr otrok taktiky. Na nohách však zostával bezchybný a časomieru zlomil napoly dvomi veľmi dobre mierenými ranami.

Gypsy King prevzal úplnú kontrolu nad zvyšnými kolami a rozhodca napokon prerušil zápas v 10. kole. Tyson Fury tak obhájil titul WBC technickým KO.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti