Stav legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého je stabilizovaný

Brazílčan Pelé na archívnej snímke z roku 2018.
Brazílčan Pelé na archívnej snímke z roku 2018. Zdroj: TASR/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Stav legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého je podľa portálu globoesporte.com stabilizovaný. Osemdesiatdvaročného Pelého hospitalizovali v utorok, v sobotu nemocnica v Sao Paule informovala, že chemoterapia mu už nezaberá.

Brazílčan bol hospitalizovaný v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule kvôli prehodnoteniu chemoterapeutickej liečby nádoru hrubého čreva. Ten diagnostikovali bývalému futbalistovi v septembri 2021.

Prečítajte si tiež:

Druhého decembra lekárska správa naznačila, že Pelé má infekciu dýchacích ciest. „Pelé dobre reaguje na liečbu respiračnej infekcie. Za uplynulých 24 hodín nedošlo k žiadnemu zhoršeniu stavu," uviedli lekári.

Pelé pokračuje v liečbe rakoviny hrubého čreva, uvádza CNN. Futbalový velikán na sociálnej sieti píše, že je silný a má veľkú nádej. Príspevok zverejnil po tom, ako médiá informovali, že sa jeho zdravotný stav zhoršil.

„Priatelia, chcem, aby ste boli pokojní a pozitívne naladení,“ napísal Pelé. „Som silný a s veľkou nádejou. Dodržiavam svoju liečbu ako zvyčajne. Chcem sa poďakovať celému lekárskemu a ošetrovateľskému tímu za všetku starostlivosť, ktorú som dostal,“ dodal legendárny futbalista.

„Mám veľkú vieru v Boha a každá láskavá správa, ktoré od vás dostávam z celého sveta, ma udržiava plného energie. Sledujte Brazíliu na majstrovstvách sveta vo futbale,“ uzavrel Pelé.

O zdravotnom stave futbalistu si pozrite aj záznam zo Športových novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.