Bratia Murrayovci zvládli štvorhru, Briti vedú vo finále Davis cupu 2:1

Britskí bratia Andy Murray (vľavo), Jamie Murray vracajú loptičku belgickému páru Steve Darcis, David Goffin vo štvorhre finále
Britskí bratia Andy Murray (vľavo), Jamie Murray vracajú loptičku belgickému páru Steve Darcis, David Goffin vo štvorhre finále Davisovho pohára proti Belgicku. Zdroj: TASR

Finále v aréne Flanders Expo vyvrcholí za prísnych bezpečnostných opatrení v nedeľu od 13.00 h záverečnými dvojhrami.

Tenisti Veľkej Británie vedú vo finále Davisovho pohára tenistov v Gente nad Belgickom 2:1. Dôležitý druhý bod pre hostí získali v sobotňajšej štvorhre bratia Andy a Jamie Murrayovci, ktorí zdolali pár Steve Darcis, David Goffin v štyroch setoch 6:4, 4:6, 6:3 a 6:2. Britský tím je tak blízko k prvému triumfu v prestížnej súťaži od roku 1936, o všetkom ale rozhodnú až nedeľňajšie dvojhry.

Belgický kapitán Johan Van Herck sa pred štvorhrou rozhodol zmeniť zloženie domáceho páru. Pôvodne avizovaného Kimmera Coppejansa tak nahradil najlepší singlista tímu Goffin, ktorý v piatok otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh úvodnej dvojhry duelu s Kyleom Edmundom z 0:2 na 3:2. Stav na 1:1 po prvom dni potom vyrovnal druhý hráč sveta Andy Murray po hladkom triumfe nad Rubenom Bemelmansom 6:3, 6:2 a 7:5.

Vo štvorhre mali napokon navrch favorizovaní Briti, hoci ponúkla veľmi vyrovnaný priebeh. V prvom dejstve si oba páry držali servis až do desiatej hry, v ktorej sa Murrayovci dostali proti Goffinovi vôbec k svojmu premiérovému brejkbalu v zápase a hneď ho využili na zisk setu 6:4. Belgičania kontrovali v druhom sete, keď v elektrizujúcej atmosfére 13-tisícovej haly zobrali Jamiemu servis v tretej hre a vyrovnali stav duelu na 1:1. Tretí set bol festivalom stratených podaní, domáci oň prišli trikrát a keďže Briti iba dvakrát, ujali sa vedenia 2:1 na sety. Štvrtý bol už jednoznačne v réžii favorizovaných Murrayovcov, ktorí za stavu 5:2 využili svoj druhý mečbal. Stretnutie trvalo 2:49 h.

Finále v aréne Flanders Expo vyvrcholí za prísnych bezpečnostných opatrení v nedeľu od 13.00 h záverečnými dvojhrami. Podľa avizovaného programu sa najskôr na dvorci predstavia jednotky oboch tímov Goffin a Andy Murray, nasledovať by mal súboj Bemelmansa a Edmunda. Belgičania potrebujú k zisku svojej prvej "šalátovej misy" v histórii vyhrať oba zostávajúce duely.

Finále Davisovho pohára 2015: Belgicko - Veľká Británia 1:2 po druhom dni

piatok:
David Goffin - Kyle Edmund 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:0
Ruben Bemelmans - Andy Murray 3:6, 2:6, 5:7
sobota:
Steve Darcis, Goffin - Andy Murray, Jamie Murray 4:6, 6:4, 3:6, 2:6
nedeľa:
13.00: Goffin - Andy Murray, nasleduje Bemelmans - Edmund

GENT/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti