Na prestížnom boxerskom podujatí sa proti sebe postavili aj Slováci. V ich súboji bol úspešnejší Itauma

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tyson Fury zavŕšil proti Derekovi Chisorovi víťazný hetrik. Zdolal ho v rokoch 2011, 2014 aj 2022. Ovládol tak ich vzájomnú trilógiu a naďalej ostáva šampiónom WBC v ťažkej váhe.

Na chladnom štadióne v Tottenhame sa žiadny veľký nástup typický pre Gipsy Kinga nekonal. Fury bol naobliekaný ako na guľovačku, a tak to aj z jeho strany vyzeralo. Britská boxerská hviezda na svojho krajana neustále poľovala a zasypávala ho tvrdými údermi.

Druhé, tretie a ôsme kolo bolo pre Chisoru kritické. Furyho kladivá zázračne ustál, no jeho spuchnutá tvár bola červenou kontrolkou pre rozhodcu. Ten duel pre prílišnú pasivitu Chisoru a dominanciu Furyho ukončil v desiatom kole z dvanástich.

Prečítajte si tiež:

Fury obhájil opasok a aj svoju nezdolateľnosť. V 34 zápasoch si pripísal 33 výhier, z ktorých až 24 bolo pred limitom. Okrem toho ho prišiel pozrieť aj jeho najbližší možný súper. Držiteľ titulov IBO, IBF, WBA a WBO Oleksandr Usyk.

Na ostro sledovanom podujatí sa proti sebe v poloťažkej váhe postavili aj dvaja rodáci z Kežmarku žijúci na Britských ostrovoch. Karol Itauma bol v porovnaní s Vladimírom Belujským aktívnejší, presnejší aj tvrdší. V siedmom kole ho poslal do počítania a v poslednom súboj odmával rozhodca. Itauma má na konte už deväť výhier, Belujský utrpel šiestu prehru.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti