Fury naplnil otcovo proroctvo. Prečítajte si ohlasy svetových médií

Zo súboja o šampióna ťažkej váhy Tyson Fury vs. Vladimir Kličko.
Zo súboja o šampióna ťažkej váhy Tyson Fury vs. Vladimir Kličko. Zdroj: TASR

"Kličko nestačil na Brita Furyho, ktorý opäť potvrdil, že je skutočne neortodoxným boxerom," napísalo USA Today.

Reakcie svetových médií na víťazstvo britského boxera Tysona Furyho v sobotňajšom súboji o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Fury zdolal Ukrajinca Vladimira Klička na body a stal sa novým šampiónom vo verziách WBA, WBO, IBO a IBF:

AP (USA): "Tyson Fury zdolal Vladimira Klička jednomyseľným rozhodnutím arbitrov a je novým svetovým šampiónom. Podceňovaný Brit naplnil proroctvo svojho otca, ktorý mu predpovedal zisk titulu majstra sveta v deň narodenia."

Reuters (V. Brit.): "Britský pästiar je opäť majstrom sveta. Fury zdolal Klička a ukončil takmer desaťročné kraľovanie Ukrajinca na boxerskom tróne."

DPA (Nem.): "Osemnásťkrát na vyzývateľa stačil, ale v sobotu bol pomalší. Kličko prehral s Furym a prišiel o majstrovské opasky."

USA Today (USA): "Kličko nestačil na Brita Furyho, ktorý opäť potvrdil, že je skutočne neortodoxným boxerom. Fury v súboji dominoval a súper na to nebol pripravený."

BBC (V. Brit.): "Fury je novým majstrom sveta a to podľa vlastných slov boxoval len na 65 percent svojich možností. Manchesterský pästiar tvrdí, že Klička zdolá aj v odvete."

Guardian (V. Brit.): "Po tom, ako zdolal favorizovaného súpera v ringu, sa Fury rozplakal a zaspieval pieseň od Aerosmith. Splnil svoj sľub, že svetu ukáže, že Kličko je pre neho starý a pomalý."

Bild (Nem.): "Fury uspel so svojimi psychohrami a zaskočil Klička. Pre veľa ľudí nesympatický Brit je novým majstrom sveta."

L'Equipe (Fr.): "Fury je siedmym britským boxerom, ktorý získal aspoň jeden titul majstra sveta v ťažkej váhe. Dokázal to, čo pred ním Bob Fitzsimmons, Lennox Lewis, Herbie Hide, Frank Bruno, Henry Akinwande a David Haye.

iDnes.cz (ČR): "Kličkova nadvláda sa skončila. Šampiónom ťažkej váhy je Fury. Ukrajinca zdolal na body a vzal mu prekvapivo štyri opasky."


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti