Fenomenálny Bryant končí. Prečítajte si jeho vyznanie

Hráč Lakers Kobe Bryant preberá prihrávku pred brániacim hráčom Blazers Mauriceom Harklessom.
Zdroj: TASR/AP

Celú profesionálnu kariéru strávil v tíme LA Lakers.

Éra amerického basketbalistu Kobeho Bryanta v zámorskej NBA sa po prebiehajúcej sezóne skončí. Elitný rozohrávač sa po dvadsiatich rokoch v drese LA Lakers rozhodol ukončiť aktívnu kariéru.

Bryant oznámil svoje rozhodnutie fanúšikom prostredníctvom príspevku na webe www.theplayerstribune.com. Nazval ho precítene "Som pripravený odísť".

Rozhodnutie 37-ročnej hrajúcej legendy nebolo prekvapujúce, keďže v uplynulých sezónach ho trápilo viacero zranení. "Som posadnutý láskou k basketbalu. Moje srdce pri ňom búši, hlava chce, ale moje telo mi vraví, že je čas skončiť," píše sa v poetickom príspevku.

https://www.youtube.com/watch?v=fhcjbUT2bzw


Bryant strávil dosiaľ celú svoju kariéru v LA Lakers. Je síce tretím najlepšie bodujúcim hráčom v histórii NBA, no v prebiehajúcej sezóne sa strelecky výrazne trápi. Po úvodných dvanástich dueloch ročníka má len 31,5-percentuálnu úspešnosť streľby.

"Som pripravený odísť. S basketbalom sme si navzájom dali všetko, čo máme. Môžeme si vychutnať každý skvelý moment, ktorý sme spolu strávili. Môžeme spomínať na všetko - dobré aj zlé," dodal Bryant.


Skúseného rozohrávača draftoval v roku 1996 z 13. miesta klub Charlotte Hornets, no neskôr ho vymenil do Lakers za legendárneho Srba Vladeho Divaca. Bryant doviedol kalifornský tím päťkrát na vrchol v NBA (2000, 2001, 2002, 2009, 2010), dvakrát sa stal najužitočnejším hráčom (MVP) finále play off, pričom v roku 2008 sa stal MVP celej sezóny. V Zápase hviezd NBA sa prvýkrát objavil v roku 1998 a následne v rokoch 2000-2015 nevynechal ani jeden hviezdny duel. Výrazné úspechy dosiahol aj na medzinárodnej scéne. S tímom USA je dvojnásobným olympijským víťazom z rokov 2008 aj 2012.

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti