Nové správy o brazílskej legende Pelém. Rodina sa rozhodla dať veci na pravú mieru

Nové správy o brazílskej legende Pelém. Rodina sa rozhodla dať veci na pravú mieru
Kresba s podobizňou Pelého. Zdroj: TASR/AP Photo/Ashley Landis

Legendárny brazílsky futbalista Pelé nie je v priamom ohrození života. Jeho rodinní príslušníci dementovali správy niektorých brazílskych médií, podľa ktorých mu už nezaberá chemoterapia na liečbu rakoviny hrubého čreva a nemocnica v Sao Paule mu poskytuje už len paliatívnu liečbu.

Osemdesiatdvaročný Pelé sa podľa rodiny nedávno nakazil koronavírusom a pre respiračné problémy ho museli hospitalizovať. "Je chorý a je starý. Akonáhle sa však bude cítiť lepšie, pôjde domov," uviedla v brazílskej TV Globo jeho dcéra Kely do Nascimentová.

Prečítajte si tiež:

​Zároveň vyvrátila správy, že jej otec bol koncom minulého týždňa na pokraji smrti. Ďalšia dcéra ikony svetového futbalu Flavia do Nascimentová dodala: "Je veľmi nefér, keď hovoria, že je na konci svojho života a v paliatívnej starostlivosti. Ľudia, nie je to pravda. Verte nám."

Pelého vnuk Arthur Arantes do Nascimento sa s trojnásobným majstrom sveta telefonicky rozprával o výkonoch brazílskej reprezentácie na MS v Katare. "Ešte uvidí, ako získa Brazília svoj šiesty titul. Povedal mi, že raz zomrie, ale nebude to teraz," vyhlásil jeho vnuk.

Pelé pomohol Brazílii vyhrať majstrovstvá sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970, pripomenula agentúra DPA.

Pozrite si archívnu reportáž o Pelém.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.