Schmiedlovej vyšla exhibičná premiéra, vyhrala nad Kvitovou

Yannick Noah a Anna Karolína Schmiedlová počas záverečného mixu na exhibícii Tennis Champions.
Zdroj: TASR

Naša tenisová jednotka tvrdí, že sa jej najlepšie hralo s víťazom Roland Garos, dnes úspešným spevákom Noahom.

Švédovi Matsovi Wilanderovi pribudol počas bratislavskej exhibície Tennis Champions nečakaný súper. Z čiarovej rozhodkyne, ktorej "vytočený" Austrálčan Pat Cash po sérii chýb nohou podal raketu, sa totiž vykľula Barbara Schettová.

Wilander za asistencie Rakúšanky dlhé roky moderuje reláciu "Game, set, Mats" na televíznej stanici Eurosport a rýchlo ju identifikoval, bývalej svetovej sedmičke nepomohla ani čierna parochňa. Wilander aj vďaka lišiackym obhodeniam a lobom zdolal wimbledonského šampióna, ktorý zostal verný svojmu štýlu podanie-volej.

Zdroj: TASR

V záverečnom mixe si Kvitová zahrala po boku iránskeho šoumena Mansoura Bahramiho, Schmiedlovej partnerom bol Francúz Yannick Noah, v poslednom geme z toho bolo šesťhra.

Noah privádzal divákov do varu, niekoľkokrát nabádal Schmiedlovú k dotyku hruďami po vzore amerických bratov Boba a Mikea Bryanovcov, potom zasa rozosmial publikum imitovaním podania Španiela Rafaela Nadala so všetkými rituálmi. Na záver zanôtil pieseň z vlastnej dielne popretkávanú africkými rytmami. Schmiedlovej sa hralo najlepšie práve s Noahom.

"Nepredpokladala som, že to bude taká sranda. Zo začiatku som bola trochu nervózna, nevedela som, čo od toho čakať. Postupne to zo mňa opadlo. Najmä posledný zápas bol pre divákov veľkým zážitkom. Bola to pre mňa cenná skúsenosť a rada si to ešte niekedy zopakujem."

A takto roztlieskal divákov tenista a spevák Noah:


Ešte pred začiatkom exhibície sa na dvorci objavili bývalí slovenskí daviscupoví reprezentanti Kučera, Dominik Hrbatý a Michal Mertiňák, ktorí pred desiatimi rokmi bojovali v NTC o "šalátovú misu" proti Chorvátom. "Ubehlo to rýchlo. Dosiahli sme vynikajúci úspech, škoda, že sme to nedotiahli až do konca," povedal deblový špecialista Mertiňák.

Najväčší potlesk si vyslúžil Hrbatý, ktorý v pamätnom finále zdolal vo dvojhrách Ivana Ljubičiča i Maria Ančiča. Slovenský daviscupový hrdina si nevie predstaviť, že by ešte zasiahol do bojov v prestížnej súťaži. "Asi už nie, ani vo štvorhre," odvetil rezolútne.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.